zavřít

GameStop hlásí klesající prodeje PC her

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Oproti předešlému roku se v největším řetězci výrazně snížily prodeje i počet PC her.

Herní řetězec GameStop hlásí, že se mu oproti předešlému roku výrazně snížily prodeje PC her. Příjemné oživení obratu v rámci poněkud stagnujícího PC segmentu ovšem představovaly některé klíčové tituly jako Spore, potažmo digitální distribuce, kterou lze najít na webových stránkách GameStop.com. A která tak dokresluje současnou situaci, jíž se GameStop zkrátka musí přizpůsobit. Ve firmě přitom už dopředu počítali s tím, že klasické prodeje se v celosvětovém měřítku zhorší, do kteréhož počítání zahrnují přes 5500 specializovaných obchodů v 16 zemích světa. Uvedený stav pro GameStop údajně nepředstavuje žádný varovný signál a ve svých PC aktivitách pokračují i nadále. Byť je nyní přehodnocují např. v tom smyslu, že PC produkty ve svých obchodech více zviditelní.

Stále tu je totiž něco titulů, majících pro svou mimořádnou oblibu své místo v klasickém maloobchodním prodeji, jako kupř. nově příchozí World of Warcraft: Wrath of the Lich King. Shodou okolností je právě Blizzard jednou z mála firem, jehož PC produkty se dokážou protlačit mezi vůbec nejžádanější hry roku, kam bude patrně patřit i čerstvé Spore od EA. Zkrátka GameStop prý nemá o svou budoucnost v PC průmyslu obavy - nemusí přeci pršet, hlavně když kape :) Na závěr pak ještě tematické připomenutí dřívější kauzy s bazarovými hrami GameStopu.

zdroj: Gamasutra

mart

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1199 Kč Koupit
 • hra MediEvil (PS4)

  Plnohodnotný remake legendární akční adventury, která před ...

  949 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.