zavřít

Florida možná zakáže prodej her dětem

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O případu americké haitské minority, která zažalovala Rockstar a Take 2 za "rasistické hlášky" v GTA: Vice City, jste už určitě něco slyšeli.

Pokud ne, můžete se o celé kauze dozvědět z tohoto článku série Za oponou. Pro připomenutí jen shrnu, že Haiťanům se nelíbil úkol "Kill the Haitians" (Zabijte Haiťany), který musí hráč plnit v jedné misi. Rockstar slíbil, že v dalších výliscích hry už nic podobného nebude, ale Haiťanům to je zřejmě málo. Na Floridě se teď projednává návrh zákona, podle kterého by byl prodej násilných her mladistvým zakázán.

Pokud by prošel potřebným schválením, čekala by obchodníky za prodej třeba takového Vice City nezletilému hráči pokuta až do výše 250 dolarů. Zákon vzbuzuje řadu ohlasů, jistý obchodník z Miami vzkazuje jeho navrhovatelům, ať se někdy podívají na Cartoon Network ("nejbrutálnější kanál v zemi"). Zda návrh nakonec projde a vstoupí v platnost, zjistíme za pár týdnů. Všechny dosavadní podobné pokusy ale zatím vesměs zkrachovaly a jediné omezení v prodeji her tak bylo schváleno pouze na území státu Washington.

zdroj: Yahoo, Bluesnews

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.