zavřít

Film Tomb Raider 2 propadákem kvůli hře?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Spojení mezi herním světem a filmovým průmyslem je poslední dobou stále těsnější.

Máme tu hry na motivy filmů, filmy na motivy herních titulů a vzájemnou spolupráci tvůrců obou druhů zábavy. Ovšem občas nastane i situace, kdy místo toho, aby jeden těžil z úspěchu druhého, tak spíš odnese jeho problémy. Podobný pocit mají nyní i lidé z Paramount Pictures, jejichž film Tomb Raider: The Cradle of Life nedosahuje po premiéře takových ohlasů, jak si představovali. Na vině jsou dle nich především nízká hodnocení nedávno vydané akční hry Tomb Raider: The Angel of Darkness, která se sice prodává velice dobře, nicméně herní recenzenti ji ve svých článcích často (a právem) strhávají kvůli částečné odfláknutosti, velkému počtů chyb a nedotaženému ovládání. Průměrné hodnocení PC verze se podle GameRankings pohybuje kolem slabých 52%.

Snímek Tomb Raider: The Cradle of Life se po své premiéře v USA umístil až na čtvrtém místě s víkendovou tržbou "pouhých" 21.7 milionů dolarů, což je o hodně méně, než kolik si vydělal první díl film z roku 2001. Nutno podotknout, že ačkoliv ten se mezi kinematografické perly rozhodně nezařadil, svým tvůrcům vynesl peněz více než dost, což bylo také hlavní motivací, proč se pustit do jeho pokračování. České premiéry Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života bychom se měli dočkat 21. srpna.

Související linky: Kino.Tiscali.cz, Trailer, Chystá se druhý díl filmového Tomb Raidera, Nízko hodnocený Tomb Raider boduje, Tomb Raider: The Angel of Darkness recenze a návod, Fotogalerie z prvního filmu

zdroj: Yahoo, HomeLan

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.