Druhy násilí v klasifikaci her dle ESRB
zdroj: tisková zpráva

Druhy násilí v klasifikaci her dle ESRB

28. 6. 2003 14:14 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

ESRB (Entertainment Software Rating Board) oznámila zpřesnění svých klasifikací her.

Jde především o určení specifikací zobrazovaného násilí v kategorii "M" (mature; pro starší 17ti let), což by mělo posloužit pro lepší orientaci zákazníků, hlavně pochopitelně rodičů.

Celkem se jedná o čtyři popisky, které se od nynějška budou přidávat na obaly krabic podobně jako dosud známé ratingování pomocí písmen a dalších pomůcek. Jen pro zajímavost ESRB v současnosti užívá 26 hodnotících popisků. Nové jsou: Cartoon Violence (ne příliš realistické, arkádové násilí), Fantasy Violence, Intense Violence (realistické zobrazení násilí, např. u vojenských akcí) a Sexual Violence (stačí vzpomenout na Vice City). Další změnou se stane jiné umístění všech hodnotících nálepek tak, aby byly lépe viditelné.

Pokud vás zajímá, kolik her se ročně objeví v různých kategoriích systému, pak vězte že loni bylo 63% všech vydaných titulů označeno jako "E" (Everyone - pro všechny), 27% "T" (Teen - pro náctileté), 8% "M" (Mature - tedy pro starší 17ti let) a pouhá 2% her byla určena pro malé děti - "EC" (Early Childhood). Více se dozvíte z homepage.

zdroj: Yahoo, HomeLan

kate

Nejnovější články