zavřít

Demigod doplatil na svou (ne)ochranu

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vytížení multiplayerových serverů odhalilo zdrcující poměr mezi legálními majiteli a piráty.

Členové vývojářského týmu Gas Powered Games (Supreme Commander, Dungeon Siege, Total Annihilation) nemají vůbec jednoduché spaní. Jejich nejnovější počin, akční RPG/RTS hybrid Demigod vyšel 14. dubna v USA a do dnešního dne se do multiplayerových bitev na oficiálních serverech přihlásilo přes 138 tisíc hráčů. Což by mělo autorům dělat radost, ale spíš jde o studenou sprchu, poněvadž zjistili, že pouhých 18 tisíc z těchto lidí byli majitelé legální verze a ostatní piráti. Těm se sice hra nepatchuje ani nemohou hrát multiplayer, přesto se pokoušejí sáhnout na servery.

Tato skutečnost navíc způsobila, že takový počet připojujících se lidí souběžně způsobil padání serverů, skoro jako by na něj někdo provedl DDoS útok. Autoři předtím počítali pouze se zátěží 50 tisíc hráčů (pro zajímavost, na Steamu hraje více lidí v tu samou chvíli jen Counter-Strike). Tato čísla každopádně nereprezentují celkový počet prodaných kusů (ten je vyšší), nýbrž jen stav jednoho dne ve špičce.

Stardock a tvůrci z Gas Powered Games se v těchto chvílích snaží odpojit nelegální hráče z online serverů a vyčistit tak internet od této havěti, což však prý není vůbec jednoduchý úkol. Demigod je totiž zcela bez ochrany proti pirátům, kteří se tím pádem hůře identifikují. Smutný začátek nadějného titulu jen dokazuje, jaké problémy celkově tvůrci a distributoři mají. Není se tedy čemu divit, že se ve hrách objevují ochrany typu SecuROM s online aktivací, jež bude mít i česká ArmA 2.

Stardock si na hrách bez ochrany dlouhodobě zakládá a svůj přístup vystvěluje takto. Když se podíváme do minulosti, tak zjistíme, že jejich 4x4 hardcore vesmírné strategie, jako Galactic Civilizations II a Sins of a Solar Empire byly velmi ziskové, i přes absenci ochrany. Každá z nich vygenerovala tržby 8-10 milionů dolarů při nákladech pouze kolem milionu USD na vývoj, plus 500 tisíc USD na marketing a stejnou částku na distribuci či úplatky prodejcům. Ale musíme brát v potaz, že Demigod není žádnou hardcore strategií, ale spíše těžko pochopitelným žánrovým mixem pro jiné publikum. Doufejme, že Demigod si své poctivé hráče najde, přestože Gamespot a 1UP šli s hodnocením na 6,5/10.

Demigod pro PC v Evropě vyjde 14. května letošního roku od Atari – více v dřívějším zpravodajství.

Trailery: Marvel Ultimate Alliance 2, Demigod, Still Life 2  [6.2.2009 21:21 - levis]
Videa: Spider-Man Web of Shadows, Demigod, Baja  [18.9.2008 21:21 - levis]
Videa: Demigod, Skate 2, Rise of the Argonauts  [8.9.2008 13:13 - levis]
Polobozi z Demigod  [29.7.2008 15:15 - levis]

zdroj: PR

miky&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.