zavřít

Čtyři varianty, termíny a bonusy češtiny pro KoTOR 2

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak už asi víte, očekávaná čeština pro RPG Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords je dokončena.

Text měl 3200 normostran, které bylo zapotřebí přeložit ve čtyřech verzích podle toho, zda byl Revan v prvním díle muž nebo žena a zda hráč hraje druhý díl za muže či ženu. To, za jakou postavu člověk hraje KotOR II, si vyžádalo dodatečný zásah na přibližně deseti tisících řádcích, kvůli Revanovi/Revan jich bylo nutné změnit dalších několik stovek. To vše jsme pochopitelně museli pečlivě otestovat při hraní za světlou i temnou stranu, takže více než měsíční finální betatest nebyl zbytečností. Mezi jednotlivými verzemi můžete stejně jako u prvního KotORu pohodlně přepínat v novém launcheru. KotOR II CZ se bude distribuovat ve čtyřech odlišných variantách (neplést se čtyřmi verzemi překladu textu). Všechny tu postupně rozeberu a vysvětlím jejich odlišnosti:

První varianta je určena exkluzivně zákazníkům obchodu TISCALI GameShop/(X)zone coby sponzora. Začne se jim rozesílat počátkem příštího týdne (tzn. asi 13.6.) na DVD, na kterém v této speciální verzi zabírá 2,1 GB. Jako bonus totiž obsahuje kompletně všechna videa ve vysokém rozlišení (1600x1200 místo původních 640x272) a veškerou hudbu ve vysoké kvalitě (variabilní bitrate, 44,1 KHz, stereo místo původních 48kbit bitrate, 32 KHz, mono). Navíc jsme přiložili video, které v původní hře zcela chybí. Videa, u kterých to bylo zapotřebí, jsme pochopitelně překreslili.

druhou variantou se na DVD setkají exkluzivně čtenáři časopisu Level, kde bude zabírat 520 MB. V této verzi jsou překreslena kompletně všechna videa v původním rozlišení, včetně credits, tj. seznamu autorů. Objeví se na DVD příloze Levelu 142, který vychází koncem července. Třetí varianta je jako první určená k distribuci po internetu, nejdříve samozřejmě na TISCALI Games, odkud bude ke stažení zhruba 14 dní poté, co GameShop/(X)zone začne rozesílat češtinu svým zákazníkům, čili během posledního červnového týdne, abyste ji stihli stáhnout ještě před odjezdem na prázdniny. Jedná se o standardní verzi, ze které jsme pro zachování rozumné velikosti vyřadili překreslené credits. V komprimované podobě zabírá tato verze 120 MB.

Čtvrtou variantu jsme připravili pouze pro pořádek. V této verzi nenajdete žádná překreslená videa a český překlad filmečků si budete muset přečíst v samostatném textovém souboru. Tuto malou 9 MB verzi doporučujeme používat pouze v krajních případech např. pro zájemce na pomalém připojení. Pokud o ni přesto máte zájem, můžete si ji stáhnout ve stejném termínu jako verzi standardní. Jakmile vyjde 143. číslo Levelu, budete moci v případě zájmu umístit verzi standard a mini i na svoje privátní stránky.

U každé z výše uvedených variant navíc najdete sadu neoficiálních oprav, které odstraňují řadu těžkostí. S jejich pomocí se například na Ebon Hawku správně objeví tajná skrýš (pokud se o ní ovšem během hry dozvíte), do deníku se vrátí původně ztracené záznamy a tak dále. Občas se jedná o pouhé zpříjemnění hraní, v několika případech však jde o kritickou opravu, bez které jsou některé prvky příběhu zcela nepřístupné. A abychom byli styloví, připravili jsme pro vás dvě provedení instalátoru – jedno za světlou a druhé za temnou stranu. Obě pochopitelně v příslušné grafické podobě a s odpovídajícím hudebním doprovodem. To, jaké provedení patří k té které variantě, si už budete muset zjistit sami.

Na projektu KotOR II CZ pracovalo téměř padesát lidí déle než rok, a ať už si spousta lidí myslí cokoliv, faktem je, že se na něm nikdy pracovat nepřestalo. Pokud jste dočetli až sem, už asi chápete, proč nám to trvalo tak dlouho a že kvalitní práce zabere čas. Všem, kteří nás po celou dobu podporovali (např. na Lapiduchu), tímto děkujeme a doufáme, že si KotOR II s naší češtinou užijete.

zdroj: vlastní

kovi

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.