zavřít

Český Dead Trigger vyhrál dvě ceny Unity Awars

iPad iPhone Android

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Firma Unity Technologies, která vyvíjí a spravuje populární engine Unity, vyhlásila na konferenci v Amsterdamu vítěze 2012 Unity Awards - akci, která běží už pátým rokem a jejím cílem je ocenit vývojáře těch nejlepších her běžících právě na Unity enginu. Unity Awards má celkově osm kategorií a hned dvě z nich si uzmuli brňáci ze studia MADFINGER GAMES. Ti se svou akcí Dead Trigger vyhráli v komunitní volbě a v kategorii pro nejlepší technický počin.

Nejlepší technicky počin definuje Unity Technologies jako “projekt, který je excelentním příkladem technické špičky pod Unity - graficky, skriptováním, uživatelským rozhraním a/nebo zvukem.” Komunitní volba je pak jasná: “V této kategorii hlasuje na webu Unity3d.com komunita herních vývojářů.” O všech ostatních kategoriích kromě komunitní volby pak rozhodovali zaměstnanci Unity Technologies a to ze všech možných oborů (inženýři, management, obchoďáci, QA...).

Kromě Dead Trigger se ale sluší zmínit i ostatní vítěze. Kategorii Nejlepší hratelnost vyhrál Beat Sneak Bandit, Nejlepší vizuální zážitek patří Escape Plan, titul Nejlepší studentská hra připadl Pulse, Nejlepší vážná hra je Powers of Minus Ten a Nejlepší heherní software získala Bats! Furry Fliers of the Night. A hlavní cenu, kategorii Golden Cube, si odnesli vývojáři z Creative Assembly a SEGA s titulem Total War Battles.

Z nové, čtvrté, verze Unity enginu vyšel také nový trailer, který najdete nahoře. Je sice dost stylizovaný, ale technicky vypadá dost dobře. Líbí?

Tagy: technologie akční česká hra engine

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.