zavřít

Capcom: „Je tu příliš mnoho nových Resident Evilů“

Windows PlayStation 3 3DS Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Ačkoliv Capcom urval v meziročním součtu za třetí kvartál finančního roku 2012 zisk...

Ačkoliv Capcom urval v meziročním součtu za třetí kvartál finančního roku 2012 zisk (hlavně díky nárůstu prodejů v digitální distribuci a úspěchu titulů Dragon’s Dogma a Monster Hunter 3 Ultimate), na finanční tváří společnosti spočívá nehezká skvrna v podobě prodejů Resident Evil 6, který si ani zdaleka nevedl tak, jak měl. Zůstal hluboko za očekáváním a znamená tedy i solidní ztrátu pro Capcom.


Nyní se k celému problému vyjádřil Masačika Kawata a snažil se nalézt odpovědi na to, proč Resident Evil 6 prodejně selhal. „Když se podívám rok až dva zpátky, titulů se jménem Resident Evil bylo moc. Myslím, že jsme se právě naučili, že spousta titulů neznamená výhru na straně hráče. Zároveň ale nechceme uměle něco zarazit“. Což není špatná úvaha, protože Resident Evil titulů začíná být opravdu hodně.

Kawata také konstatoval i základní věc, která je možná důležitější, než počet titulů se stejným jménem. „Musíme se dívat na to, jak udělat hry lepší“. Což je pro všechny, kdo hráli Resident Evil: Operation Raccoon City asi klíčové – nikdy více. Pro Capcom je ale určující i to, že jejich záměr přechodu od survival hororu k hororové akci neúčinkoval na masového hráče tak, jak měl. Solidní prodeje prvních dnů vystřídal propad, který naznačil, že hru si koupili stejně „jen“ skalní fandové.

Kawata tedy říká, že dle něj je stále důležité zkoušet něco nového, ale také, že vidí možné chyby svého úsudku. Tedy, že onen akční přístup možná není tím pravým ořechovým. Zdůrazňuje, že „ať se děje cokoliv, vždy budeme zaměření na horor a strach, jako hlavní pilíř série. To je něco, co se nebude měnit“. Zároveň konstatuje, že je to hlavně o zpětné vazbě od hráčů ohledně toho, co chtějí hrát. Takže, bude Resident Evil 7 více survival a méně akce? (prosím, prosím - pozn. ed.)

Tagy: zombie horor akční survival

Zdroje: VG247,CVG,Videogamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.