zavřít

C&C: Generals a Unreal II vévodí žebříčkům

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zatímco na webu domácí Cenegy stále visí staré údaje za loňský prosinec, nezávislé...

Zatímco na webu domácí Cenegy stále visí staré údaje za loňský prosinec, nezávislé organizace zabývající se sestavováním žebříčků prodejnosti ve světě nás týden co týden zásobují svými průzkumy. A jelikož jsme zde už dlouho žádné nepřetiskly, nebude na škodu se podívat, jaké tituly pro PC jsou v současné době komerčně nejúspěšnější v USA, Velké Británii a Německu.

Trochu nezvyklé je, že až na drobné rozdíly způsobené odlišným obdobím, jsou si aktuální žebříčky navzájem podobné jako vejce vejci a společně demonstrují nástup áčkových her od Electronic Arts jako Command & Conquer: Generals nebo Battlefield 1942 datadisku, mezi něž se dokázal vklínit mnoha recenzenty zatracovaný Unreal II od Infogrames. Oproti tomu svůj zenit už mají zřejmě za sebou SimCity 4, německé Anno 1503 nebo předposlední datadisk The Sims: Unleashed, který se ve všech sledovaných zemích odsunul na pátou příčku.

USA (NPD Techworld, k 9.2.):
1. Battlefield 1942: Road to Rome - EA
2. SimCity 4 - EA
3. Unreal II: The Awakening - Infogrames
4. The Sims: Deluxe - EA
5. The Sims: Unleashed - EA
6. Zoo Tycoon - Microsoft
7. Battlefield 1942 - EA
8. MOH: Allied Assault Spearhead - EA
9. Rollercoaster Tycoon 2 - Infogrames
10. Age of Mythology - Microsoft
Velká Británie (ELSPA, k 15.2.):
1. Command & Conquer: Generals - EA
2. Unreal II: The Awakening - Infogrames
3. SimCity 4 - EA
4. The Sims: Deluxe - EA
5. The Sims: Unleashed - EA
Německo (Gfk, k 15.2.):
1. Command & Conquer: Generals - EA
2. Battlefield 1942: Road to Rome - EA
3. Unreal II: The Awakening - Infogrames
4. SimCity 4 - EA

Na dalších místech žebříčků se z novinek ještě dobře uchytily tituly American Conquest (7. v UK) a datadisk Medal of Honor: AA Spearhead (9. v UK), jinak se tam stále několik měsíců překvapivě drží dva Tycoony - Zoo a Rollercoaster. Jsem osobně velmi zvědav, jak se do příštího TOP 10 promítne vydání PC verze hry Splinter Cell, jejíž Xboxová sestřička byla jedničkou za celý loňský rok.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.