zavřít

Anthem opustili šéfové, BioWare se už soustředí na Dragon Age 4

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

BioWare i přes manažerské změny v rámci vedení plánuje Anthem nadále podporovat, alespoň podle slov hlavního producenta Michaela Gamblea, který je jedním z těch přesouvajících se vůdců. Spolu s odkladem většiny obsahu z roadmapy na dobu neurčitou i odlivem hráčů to pro javeliny nevypadá vůbec dobře navzdory zprávám, že BioWare chce svůj looter shooter podporovat klidně příštích 10 let.

Vedení projektu v minulých dnech opustily hned tři vůdčí figury: výkonný producent Mark Darrah, šéfproducent Michael Gamble a šéf vývoje Jonathan Warner. Ten poslední prý od Anthem neutíká nadobro, jen si po náročném crunchi potřebuje na několik týdnů úplně odpočinout.

Pozornost naprosté většiny studia se teď přesouvá k Dragon Age 4, což by bylo jen logické – kdyby Anthem před vydáním neslibovalo obsah na roky a roky dopředu. O ten se podle Gamblea postará jejich šéf live service, Chad Robertson, který se se zbytkem týmu momentálně snaží vykoumat, jak vůbec hru udržet při životě po dosti neslavném startu.

„Anthem zůstáváme stoprocentně odevzdáni a těšíme se na to, až hráčům ukážeme nový obsah, na kterém pracujeme,“ napsal Robertson na Twitteru. Teď se prý soustředí na to, jak toho hráčům nenaslibovat příliš a updaty plánují ukazovat až těsně před jejich dokončením.

Gamble k tomu dodává, že nemáte věřit spekulacím o konci podpory Anthem a jeho tichém zametení pod koberec. Odchod klíčových lidí ale ani tak nevěstí nic dobrého, zvlášť u hry, která by vývojářskou pozornost a péči potřebovala jako sůl.

Dragon Age 4 zároveň ani náhodou není za dveřmi. Podle nepotvrzených, ale poměrně pravděpodobných drbů se stejně jako Anthem přikloní k trendu „her coby služeb“ a opustí své čistě singleplayerové RPG kořeny. Kvůli restartu vývoje ale nepočítejte s tím, že by se ukázala na letošní E3. Tam spíš očekávejte důkladnou resuscitaci looter shooteru s javeliny. Pacient sice v této chvíli nedýchá, ale to takové No Man’s Sky po vydání taky ne – a jak se mu dva roky po vydání daří!

Tagy: Dragon Age (série) online akční sci-fi RPG multiplayer kooperace

Zdroje: Twitter,GamesRadar

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.