zavřít

Andyho Graye nahradí ve FIFA 12 Alan Smith

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Malou záhadou bylo, jak Electronic Arts vyřeší problém s dlouhodobým komentátorem série FIFA Andy Greyem, který byl kvůli sexistickým narážkám vyhozen ze stanice Sky Sports.

Nejen, že vypadl z klasického kolotoče komentování zápasů, ale jeho renomé bylo natolik poškozeno, že se s ním nemohlo pro potřeby hry počítat.

Řešení bylo ale tak nějak nasnadě. Na Sky Sports Greye vystřídal bývalý anglický reprezentant Alan Smith, který s druhým tradičním komentátorem hry, Martinem Tylerem, pracoval už třeba při letošním finále Ligy mistrů. David Rutter z EA konstatuje: „Alan přinese čerstvou, novou perspektivu do FIFA 12, zvláště, když bude pracovat po boku tak zkušeného komentátora, jakým je Martin Tyler.“ Pokud nepatříte mezi pamětníky a neznáte Smithe, vězte, že jde o útočníka, který začínal v Leicesteru (tedy v lize, jinak v Alvechurchi) a dlouhou a úspěšnou kariéru prožil v Arsenalu. Co vlastně říká na možnost komentovat FIFA?

„S Martinem jsme si vypěstovali během práce na přenosech takovou přirozenou chemii, kterou přeneseme i do virtuální hlasatelny. Opravdu se tedy těším, až si fanoušci na podzim poslechnou všechny ty emoce a nadšení, které do hry přeneseme“, říká třináctinásobný reprezentant, který mimochodem dostal za svou kariéru jedinou žlutou kartu. A vy posloucháte raději český komentář a nebo si zpřístupníte ten anglický?

Tagy: fotbal sportovní

Zdroje: CVG

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.