zavřít

Aliens: Colonial Marines asi uloženi k ledu

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nečekaný drb hovoří o propouštění v Gearbox Software a upřednostnění jiných projektů.

Když Randy Pitchford před měsícem vábil, že o jejich týmové sci-fi akci něco uslyšíme ještě letos, určitě tím nemyslel tuhle zprávu. Patří mezi ty nečekané, podobně jako třeba u Tiberium. Někdo z patnácti až třiceti aktuálně propuštěných zaměstnanců z Gearbox Software veřejně promluvil o údajném pozastavení hry Aliens: Colonial Marines na motivy slavného filmu Vetřelci, prvotně oznámené před dvěma lety a lákající i na kooperativní multiplayer ve čtyřech lidech.

Reportují to dnes nezávisle na sobě hned dva weby, z nichž - a to je nevšední - každý prý čerpal z několika různých zdrojů, které si samozřejmě přály zůstat v anonymitě. V čem se liší, je zdůvodnění onoho propouštění a souvisejícího zaříznutí projektu. Zatímco zdroj Shacknews to přičítá slabému odbytu zářijových Brothers in Arms: Hell's Highway (konkrétní prodejní čísla nejsou známa, ale o ledasčem svědčí nefigurování v konzolových hitparádách a 9. místo s následným rychlým vypadnutím z té PCčkové), na Kotaku to vysvětlují něčím znepokojivějším - nedůvěrou Segy.

Tento dosud sebevědomý vydavatel prý měl utnout financování vývoje Aliens: Colonial Marines, protože měl vážné obavy o schopnosti firmy dokončit hru včas a bez překročení daného rozpočtu. Podotýkáme, že SEGA poslední půlrok neměla jasný globální hit: řada jejích akcí komerčně propadla nebo dosáhla jen průměrných výsledků (The Club, Golden Axe, Space Siege, Condemned 2 či Viking), Football Manager 2009 boduje pouze v Británii a ze slávy Mario & Sonic at Olympic Games (už rok držícího se v TOP 20) nejde žít věčně.

Co na vše říká šéf Gearbox Software? Oficiální komuniké začal hodně zeširoka, odvoláváním se na úspěšný rok 2005 a na zvýšení počtu zaměstnanců na dvojnásobek. V posledních týdnech proto změnili interní politiku a více se zaobírají zefektivněním své činnosti. Současně s propouštěním prý stále nabírají i nové posily, aby měli na palubě ty nejtalentovanější tvůrce. Randy Pitchford je nadšený z toho, jak postupují kupředu Borderlands (pro Take 2) i jeden neoznámený projekt (prý ne Halo, ale multiplatformní střílečka). A zároveň se těší se na ten pravý moment, kdy bude moci odtajnit jejich záměry s Aliens: Colonial Marines, které dle jeho slov úplně nezrušili.

Přímo tedy nepopřel zvěsti z Kotaku, že na úkor Vetřelce se nyní mají prioritně soustředit na otevřený svět Borderlands. Později ještě neurčitě doplnil, že "zastavení Aliens není přesná interpretace", čímž se vracíme k výběru titulku článku o dočasném uložení k ledu. Jinými slovy: jeden vydavatel utáhl kohoutek, takže teď krátkodobě upřednostňují ostatní projekty pro jiné partnery a pak se zase k Aliens Colonial Marines hodlají vrátit, ale takhle otevřeně to samozřejmě prohlásit nemůže - více o hře, předtím plánované na 1. čtvrtletí 2009 pro PC, PS3 a X360 v preview a níže:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Nahrávky z Aliens Colonial Marines  [7.9.2008 15:15 - levis]
Aliens: Colonial Marines v češtině  [16.5.2008 13:13 - jd]
Aliens: Colonial Marines - úžasné oficiální obrázky  [3.3.2008 04:04 - jd]
První detaily o Aliens: Colonial Marines  [19.2.2008 20:20 - jd]
Aliens: Colonial Marines drobky  [14.2.2008 09:09 - jd]
zdroj: Kotaku, Shacknews, vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.