zavřít

Akční adventura The Hobbit hotova

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dětský román The Hobbit (Hobit) J.R.R.

Tolkiena byl původně určen spisovatelovým vlastním dětem. Ani autor sám v té době, kdy jej psal, netušil, jak velký úspěch budou jeho příběhy o malých mužíčcích mít, a že se stanou jedním ze základních kamenů dalšího cyklu úžasných fantasy dobrodružství, z nichž se stane doslova kult. Nyní se stal tento román předlohou pro novou, stejnojmennou akční adventuru vyvíjenou studiem Inevitable Entertainment za podpory vydavatelské společnosti Vivendi Universal Games (Sierra).

The Hobbit, jak se hra jmenuje, je určena pro konzole i PC. Její tvůrci velice pečlivě konzultovali své kroky s experty na Tolkiena, aby jejich dílo dokonale zapadlo do stávajícího povědomí o Středozemi. Pokud jste původní román četli, možná vás potěší, že celý jeho příběh bude ve hře obsažen. Setkáte se zde se známými postavami, včetně Gandalfa i Gluma, stejně jako se Šmakem, bardovci, skalními obry, gobliny a dalšími. Bilbo vám bude představen jako velmi chytrý a vynalézavý, zároveň ale také fyzicky velmi zdatný. The Hobbit bude dosti různorodou hrou. Bude zde dost soubojů, plížení se i řešení hádanek. V jednom případě např. bude Bilbo nucen unikat před ohněm šlehajícím ze Šmakovy tlamy poté, co drak zjistí, že má ve svém brlohu vetřelce. Bilbo poběží o život a bude kličkovat mezi různými překážkami v cestě, apod.

Pokud jde o lokace, navštívíte Kraj, Glumovu jeskyni, Temný hvozd, již zmíněný brloh draka Šmaka, jezerní město, Osamělou horu, a ocitnete se i ve víru bitvy pěti armád. Bilbo bude ozbrojen svým pověstným mečíkem zvaným Žihadlo, který vzplane vždy, když se v blízkosti objeví goblini. Bude mít dokonce i Prsten, který použije, když bude potřebovat být neviditelný. PC verze hry bude co do obsahu stejná jako její konzolové sestřičky, nicméně kamera a ovládání bude optimalizováno pro myš a klávesnici. V současné době je titul již hotov a v obchodech by se měl objevit v první polovině listopadu.

zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.