zavřít

70% vývojářů pracuje na hrách pro PC

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Průzkum naznačil také to, že z konzolí je u tvůrců nejpopulárnější Xbox 360.

Na základě rozsáhlého průzkumu provedených lidmi z Game Developer Research, průzkumu mapujícímu především trh v Severní Americe, tu máme hodně zajímavá čísla. Z oslovených cca dvou tisíc vývojářů totiž celých 70% vyvíjí své hry pro PC nebo Macy, 43% pro konzole, 28% pro webové rozhraní a 16% pro handheldy jako jsou DS a PSP. Z výše uvedených čísel je zřejmé, že se údaje překrývají a mnozí tak pracují na více frontách, což ostatně dokresluje i další statistika. Tentokráte v kontextu konzole, na níž se za velkou louží "nejvíce pracuje". Je to možná překvapivě Xbox 360 - 73% oslovených vyvíjí herní software právě pro tuhle platformu, 58% pak pro PS3 a 42% pro Wii. Mnozí tu však ještě nezavrhují ani PS2 - 15%.

Bohužel zpráva není příliš konkrétní např. co do typu herních produktů, neboť všichni dobře víme, jak obrovský je např. na PC casual segment, jenž může tohle počítání výrazně ovlivnit. Navíc, uvedené samozřejmě neprozrazuje nic o kvantitativním rozložení "vysokorozpočtových her", kde menší týmy lidí nemohou v jejich produkci konkurovat větším společnostem, což dle mého výsledný pohled dále devalvuje. Co se týče preferovaného programového jazyka, 76% respondentů využívá C++ pro tvorbu her, 31% pro změnu C# a 19% používá ve svém programátorském úsilí Java/J2ME.

Pokud máte z nějakého důvodu zájem o kompletní zprávu, můžete si ji stáhnout tady, ovšem pozor, za nějakých 2.500 amerických dolarů. No nekupte to!

zdroj: Voodoo Extreme

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.