20 tisíc cheaterů Warcraft III na Battle.netu
zdroj: tisková zpráva

20 tisíc cheaterů Warcraft III na Battle.netu

8. 9. 2002 11:11 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Blizzard včera oznámil, že na následující dva týdny zablokoval účty (resp.

sériová čísla) dvaceti tisíc hráčů Warcraftu III, kteří na Battle.netu používali nejrůznější hackovací nástroje. Jak uvádí ProGamers, Blizzard byl ještě velice mírný - současně ale varuje, že při jakémkoli dalším pokusu o používání cheatů bude těmto hráčům přístup na Battle.net zakázán již navždy. Konkrétně šlo o velice rozšířený Maphack, který odkryje celou mapu (tzn. zruší Fog of War), čímž hráč získá přehled o veškerých aktivitách soupeře a má nad ním od té chvíle velkou strategickou výhodu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva O to smutnější je fakt, že se v případě těchto 20ti tisíc provinilců jednalo o pouhé monitorování zápasů hraných do žebříčku - tedy těch, kde mezi sebou hráči opravdu soutěží a snaží se dostat mezi nejlepší na celém světě (více informací na toto téma v naší recenzi multiplayeru). První problémy Battle.netu přitom začaly již v únoru tohoto roku, kdy tým nezávislých vývojářů vytvořil BnetD, freewarovou emulaci serveru Blizzardu, přes kterou bylo možné hrát betaverzi třetího Warcraftu. V současné době je ale situace mnohem horší a to měl Battle.net ještě nedávno pověst jednoho z nejbezpečnějších online serverů na světě. Po internetu otevřeně kolují spekulace, že by hackování mohlo Warcraft III opravdu zničit a to se jedná o poměrně novou hru, která vyšla teprve začátkem léta.

Při této příležitosti se také hodí zmínit včerejší novinku z WarcraftIII.net, kde píší o novém 1.02a patchi, který je zatím dostupný zřejmě jen přes Auto-update přímo ve hře. Má prý vylepšovat pouze lokalizované uvítací zprávy na Battle.netu, ale k dnešku nebyl na oficiální stránce Blizzardu ani jejich FTP uveřejněn, takže patche jako standardního souboru ke stažení se asi dočkáme až během následujících dnů.

levis&jd

Nejnovější články