Commandos 3 - rozhovor
zdroj: Archiv

Commandos 3 - rozhovor

23. 4. 2003 0:00 | Rozhovor | autor: Redakce Games.cz |

Ředitel španělských vývojářů z Pyro Studios, Ignacio Perez se s námi v rozhovoru podělil o novinky ohledně jejich velmi očekávané taktické strategie s názvem Commandos 3: Destination Berlin.

Autor: Korgull
Publikováno: 23.dubna 2003


Zvětšit zdroj: Archiv Pan Ignacio Perez ze španělských Pyro Studios byl tak hodný a podělil se s námi v rozhovoru o novinky ohledně jejich velmi očekávaného takticko-strategického projektu - Commandos 3: Destination Berlin.

Tiscali Games: Můžete se na úvod našim čtenářům představit?

IP: Jmenuji se Ignacio Perez. Jsem ředitelem Pyro Studios a zároveň designérem Commandos 3.

Můžete nám říci něco bližšího o zákulisí vývojářského týmu pracujícího na Commandos 3? Jsou to ti samí lidé, kteří vytvořili také Commandos 2: Men of Courage?

Zhruba 75% týmu tvoří lidé, kteří předtím pracovali na Commandos 2. Ale je zde i několik nových tváří a také několik takových jako jsem i já, kteří pracovali na úplně původních Commandos, ale ne na druhém dílu.

Z vašich dřívějších vyjádření vyplývá, že Commandos 3 by měl být více akčně orientovaný titul než jeho předchůdci. Co to pro hráče bude znamenat?

To znamená, že chceme, aby to byl pro hráče požitek jako z filmu. Spousta různých situací, změny ve stylu hraní atd. Hra Commandos 2 (recenze) byla příliš lineární a my bychom rádi, aby třetí díl byl úplně jiný.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Kolik misí chystáte a jak hodně se od sebe budou lišit?

Hra bude obsahovat okolo 20 misí a každá z nich bude úplně jiná. Od misí tradičních pro Commandos se hráč posune k takovým, jejichž cílem bude nalíčit past, zničit všechno, co jde, přepadení, či prostě obrana daného území.

Jaké budou největší změny v hratelnosti ve srovnání s původní sérií Commandos?

Zvětšit zdroj: Archiv Navržení misí je zcela odlišné, jenom asi 20% misí je tvořeno klasickým herním stylem série Commandos. Zbytek se bude při zachování těch stejných pravidel hrát jinak. Hráli byste stejným způsobem misi, jejíž cílem je infiltrovat do nepřátelského velitelství nebo mise, ve kterých máte chránit svého generála před napadením stovkou nepřátelských výsadkářů? Nebo například, když byste byli ve středu Berlína, obklopeni stovkami nepřátel, šli byste zastřelit každého z nich, anebo byste se pokusili zařídit tak, aby o vás nepřítel ani nevěděl? Nebo co třeba vedení skupiny deseti mužů k dobytí vesnice okupované divizí obrněných vozů?

Jaký engine pohání Commandos 3 a co vše dovede?

Z více než dvou třetin je to nový engine, třebaže je založen na Commandos 2. S jeho pomocí dosáhneme vyšších grafických detailů, více nepřátel na obrazovce, lepších animací či nových explozí s particle systémy. Nový engine hráčům poskytne i detailní zobrazení interiérů nebo krásné in-game filmečky.

Co se týče cut-scén a videí, na co se můžeme těšit?

Tyto všechny věci ve hře budou. Dočkáte se spousty úžasných předělových filmečků. Však si počkejte a uvidíte sami.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Předpokládáme, že během hraní nás bude doprovázet i nějaká hudba. Jaký styl muziky to bude?

Hudbu pro Commandos 3 dělá ten samý skladatel, který ji složil i pro Commandos 2. Jmenuje se Mateo Pascual. Na vytvoření soundtracku, který by skutečně dal požitku ze hry tu správnou hodnotu, bylo vynaloženo mnoho úsilí. Čekejte, že hudební doprovod ke Commandos 3 bude hodně filmový.

Obrázek zdroj: Archiv Jaké další herní prvky považujete za důležité a/nebo unikátní?

Pro mnoho lidí bude jistě velkým překvapením a přínosem multiplayer s Deathmatch módem.

Co si máme pod Deathmatchem představovat?

Commandos 3 budou mít Deathmatch multiplayerový mód se dvěma nebo třemi různými herními styly. Nyní se zabýváme jejich vyvážením a vypadá to výborně.

Co je pro vás osobně nejlepší stránka Commandos 3?

Požitek ze hry. Klademe na to velký důraz. Chceme, aby se hráč plně ponořil do světa Commandos 3 a přecházel z jedné mise do druhé vždy se zvědavostí, co bude následovat. Některé hry jsou po odehrání několika misí nudné a vše co se dá očekávat v další misi je velice podobné tomu, co jste hráli předtím. Commandos 2 nebyla žádnou výjimkou v tomto ohledu. To je také důvod, proč nyní chceme, aby mise v Commandos 3 byly konstruovány úplně jinak a všude ve hře na vás čekala různá překvapení a změny.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další obrázky z této hry naleznete v sekci screenshotů


Kdy se Commandos 3 začnou prodávat a za kolik?


Hra bude venku na konci září. Cena bude záviset na Eidosu, ale hádám, že se to nebude tolik lišit od Commandos 2.

Plánujete vydat hratelné demo?

Ano. Asi měsíc před vydáním hry bude i hratelná demoverze.
Zvětšit zdroj: Archiv
Děkujeme za rozhovor. Chtěl byste ještě něco dodat na závěr?

Jen bych chtěl poděkovat všem fanouškům série Commandos za jejich podporu v uplynulých šesti letech.

Stáhněte si: Trailer, Wallpapery

Související články: Novinky, Commandos 2 recenze, návod a videa (2001), Fansite

 
Korgull
připravil: jd


 
 

Nejnovější články