zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme akční RPG Nox

Windows

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V dnešním Retro GamesPlayi se podíváme na klasiku z roku 2000 o Jackovi, mladém pozemšťanovi, kterého nadpřirozené síly přenesou do paralelního vesmíru, kde musí zabít zlou čarodějnici a její armádu nekromantů, aby se mohl vrátit domů. Kromě příběhu Nox nabídla i multiplayer, v datadisku pak dokonce i kooperativní hru více hráčů.

Nox přišla v rámci žánru s několika inovacemi, hráč například vidí jen ty nepřátele, které by mohl Jack opravdu vidět ze svého úhlu. Hratelnost se zásadně liší podle třídy, již jste si na začátku mohli zvolit, a spolu s ní se odlišně odvíjí také příběh. Systém je poměrně komplexní a umožňuje různé kombinace kouzel a pastí, což v té době nebylo úplně obvyklé.

U dnešního Retro GamesPlaye bude jako téměř vždy přítomný Honza s Pavlem, kteří vám přečtou dobové recenze a nějaké ty perličky z vývoje. Startujeme v šestnáct hodin, ladit nás můžete jako obvykle buď tady, nebo našem YouTube kanále, kam do chatu během živého vysílání máte možnost klást své všetečné otázky.

Tagy: akční retro fantasy RPG

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.