The Sims: Superstar - recenze
8/10
zdroj: Archiv

The Sims: Superstar - recenze

Datum vydání:
23. května 2003
Vývojář:
Vydavatel:
Platformy:
Detail hry

20. 6. 2003 0:00 | Recenze | autor: Redakce Games.cz |

V šestém z nekonečné řady datadisků pro bestseller The Sims máte šanci vystoupit na prkna, která znamenají svět a prožít na vlastní kůži kariéru filmové, hudební nebo módní hvězdy showbyznysu.

Autor: Bergy
Publikováno: 20.června 2003


Obrázek zdroj: Archiv Těšili jste se na The Sims Online? Já hrozně! Ne kvůli tomu, že bych byl fanoušek online her, ale doufal jsem, že tento nový počin od Maxisu udělá definitivní přítrž smršti datadisků, kterou jsem se musel při psaní recenzí zabývat. Má radost ale netrvala dlouho. Krátce poté, co vyšlo najevo, že The Sims Online jsou částečně propadákem, jenž přišel společnost EA na hezkých pár miliónů dolarů, se objevila zpráva o zahájení prací na dalším (šestém) datadisku k The Sims. Tato informace mě zase vrátila zpátky na zem a já se ocitl v tvrdé realitě s tím, že znovu budu muset instalovat původní hru a podívat se novému přídavku na zoubek. Už si ani nedělám další naděje, že by tohle někdy skončilo, protože po ohlášení The Sims 2 je více než pravděpodobné, že vše nabere ještě větších obrátek. No schválně, kolik tipujete, že bude mít druhý díl datadisků ? :)

 Hvězdná kariéra
Nyní se ale věnujme aktuálnímu přídavku s názvem Superstar, který vám tentokrát umožní spolu s vašimi Simáky prožít hvězdnou kariéru. Po předchozích datadiscích, se kterými jste se mohli pustit „pouze“ do obyčejných činností (prázdninová dovolená, párty, randění, chování domácích mazlíčků), tak přicházejí ke slovu prkna, která znamenají svět a světla reflektorů. Ano řeč je o showbyznysu, který je na rozdíl od výše jmenovaných aktivit opravdu nevšední záležitostí.

Po nainstalovaní nového datadisku se vám herní svět rozroste o nové město s názvem Studio Town, zahrnující dalších 9 lokací, které můžete navštívit. Každá z nich představuje jednu společnost, u které máte šanci uplatnit svůj talent a proniknout mezi obdivované celebrity. Je jen na vás, pro co se rozhodnete. Vaši Simáci se mohou stát například filmovými herci, hvězdami televizního seriálu, slavnými zpěváky či modely a vystupovat na módních přehlídkách.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

K nehynoucí slávě a davům vašich obdivovatelů vede ale dlouhá a spletitá cesta. Studio Town sice slouží (stejně jako ostatní lokace) i k zábavě, ovšem pokud chcete prorazit, stává se z toho regulérní zaměstnání. Na úplném začátku si tedy prostřednictvím inzerátu v časopise musíte najít svého agenta. Pak přestanete do Studio Townu jezdit jako turisté a stávají se z vás potencionální umělci. Ke své hrůze ale zjistíte, že ať přijdete kamkoli, všude vás vypoklonkují s tím, že se máte vrátit až budete vlastnit určitý počet hvězdiček.

Zvětšit zdroj: Archiv  Stupnice slávy
Ony hvězdičky jsou v The Sims zcela novým aspektem. Je to ve své podstatě stupnice slávy, která zobrazuje jak moc jste známí mezi ostatními Simáky. Na začátku kariéry je stupnice na bodu nula a vaši svěřenci jsou tudíž úplnými nýmandy (proto se s nimi nikde nechtějí bavit). Je to sice možná otrava, ale na druhou stranu pro vás hráče to může být docela zajímavé, když si vyzkoušíte vypracovat své Simáky doslova od píky až k naprosté superstar. Pro začátek je dobré vylepšit si vlastní dovednosti (např. charisma či kreativitu) a poté se snažit zaujmout třeba pouličního fotografa (paparazi) nějakým kouskem.

Pokud máte štěstí, tak vás vyfotí do nějakého bulvárního plátku a dostanete první půlhvězdičku do své stupnice. Poté už se dá zajít do studia a nafotit třeba nějakou reklamu. Dostanete honorář a můžete pokračovat dál ve svém snažení. Nezaškodí, když budete usilovat o navazování kontaktů s již existujícími celebritami (vyskytují se zde i skutečná jména jako Christina Aquilera či Avril Lavigne). Lze získat jejich autogramy a případně si z nich vytvořit i přátele, což by mělo pomoci vaší hvězdné kariéře.

Své slávě musíte ale podřídit vše. V případě, že opustíte Studio Town (přeci jen občas musíte zavítat i domů) a delší dobu se tam neukážete, může se stát, že vaše sláva začne upadat. Nejdříve jste na tento fakt upozorněni telefonem a když něco nepodniknete, časem o své pracně vydobyté hvězdičky začnete přicházet.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

 Je libo film, hudbu nebo módu?
Jednotlivé lokace Studio Townu jsou tématicky rozděleny do třech hlavních skupin, které zpřehledňují vaši orientaci a následný výběr. Jedná se o filmařská, hudební a módní studia. Co se týká filmových společností, tak v každé lokaci máte většinou možnost oslovit několik režisérů a ještě si vybrat typ scény, kterou chcete zahrát (např. reklama, akční scéna atd.). Podobné to je i muzikantů. Zpočátku si můžete testovat své dovednosti na klubových podiích a sledovat reakce posluchačů. Později lze zavítat do nahrávací společnosti a natočit desku, u níž je možné vybrat si hudební žánr. Když se rozhodnete pro módu, můžete se předvádět buď po přehlídkovém molu nebo před objektivem fotoaparátu (nafotit lze třeba zimní oblečení, plavky či reklamu na nějaký výrobek).

Zvětšit zdroj: Archiv Každá z výše jmenovaných činností vyžaduje rozdílný počet vlastněných hvězdiček. Když vás třeba nechají nafotit reklamu na datadisk Superstar (ano čtete správně, váš Simák či Simačka u fotografa veřejně propaguje krabici s touto hrou a celé to končí větou fotografa „Dobrá práce, ještě dneska si ho také pořídím“ :) rozhodně to neznamená, že můžete jít fotit kolekce oblečení. S naprostým klidem vás pošlou pryč a vrátit se můžete zase, až když získáte větší slávu.

Aby se vaši Simíci ale při filmování úplně nesedřeli (nemyslete si, je to pro ně dost vyčerpávající, a pokud je navíc někde odmítnou, velice rychle jim klesá dobrá nálada a nastupuje těžká deprese, někdy dokonce i odmítnou vystupovat z přemíry rozrušení), jsou v některých větších lokacích k dispozici relaxační centra. Zde si mohou dopřát osvěžující koupele, různé masáže atd. Nechybí ani možnost se pořádně nadlábnout či zabavit v herně. Případně jsou k dispozici i veřejné počítače a společenská místnost s širokoúhlou televizí.

 Dotáhněte to až na Superstar
Jak jsem se již zmínil, při procházkách po studiích není problém narazit na skutečné celebrity (poznáte je snadno, mají nad hlavou velmi výraznou zlatou hvězdu), které vyvolávají patřičný rozruch svých fanoušků. Ti div neomdlévají nadšením a v jednom kuse škemrají o autogramy. Když se budete hodně snažit, tak jednou to můžete dotáhnout stejně daleko a budete to vy, za kým se poženou davy fandů a paparaziové se budou drát o to, aby vás vyfotili.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další obrázky z této hry najdete v naší sekci screenshotů

Pokud vás během hry již omrzí Maxisem nedesignované Studio Town, máte samozřejmě možnost použít bagr a na vyčištěné ploše vybudovat kompletně nová studia přesně podle vašich představ. Kromě již standardního rozšíření bytových doplňků na vás už ovšem žádná výraznější překvapení nečekají. Pokud tedy nepočítám fakt, že kromě novin vám je domů doručován i časopis, kde se dočtete drby a vidíte žebříček nejslavnějších Simáků z okolí.

 Resumé
Zvětšit zdroj: Archiv Ačkoliv se v případě Superstar jedná již o šestý datadisk, musím přiznat, že se docela povedl. Mě osobně připadá rozhodně lepší než přídavek Unleashed, kde jste byli nuceni pořizovat si domácí mazlíčky a pěstovat zeleninu. Hvězdná kariéra je určitě velkým lákadlem, ale také nesmíme zapomínat, že to není procházka růžovou zahradou. Když nebudete mít dostatek trpělivosti, může vás Superstar i pěkně otrávit. Záleží tedy jen na vás, jak hodně jste ještě pro The Sims zapáleni.

Stáhněte si: Videa, Cheaty

Související články: The Sims recenze (únor 2000), The Sims: Livin' Large recenze (září 2000), The Sims: House Party recenze (duben 2001), The Sims: Hot Date recenze (listopad 2001), The Sims: On Holiday recenze (duben 2002), The Sims: Unleashed recenze (10/2002), Novinky, Chystá se další datadisk?, The Sims 2 preview

Bergy
autorovi je 24 let, pracuje v IK+EM jako správce ekonomického systému a specializuje se na strategie všeho druhu (všechny články autora) 
 
Bergy

Verdikt:

Tentokrát máte šanci prožít se svými Simáky kariéru filmové nebo hudební hvězdy. Po Hot Date asi druhý nejlepší přídavek pro The Sims.

Nejnovější články