zavřít

Ze šprta krvelačnou bestií v Splatterhouse

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Uhrovitému studentu biologie narůstají svaly jako Stallonovi a chystá se zastavit invazi zombíků. PREVIEW + PRVNÍ OBRÁZKY

Snad kdyby si ještě někdo vzpomněl na krvavou arkádu Splatterhouse a dovedl z hlavy vysypat její příběh, volili by vývojáři z Bottlerocket pokračování. Ale protože starý příběh je prakticky zapomenutý, bude z chystaného hororu jen remake. Znovu se tedy vžijete do kůže mladého studenta nekrobiologie Ricka, jehož milovanou spolužačku Jennifer během hodiny na univerzitě v Miskatonicu přepadnou a unesou monstra. Rick se plazí po podlaze, všude kolem crčí krev a už si pro něj jde smrt, když tu z posledních sil na sebe natáhne tajemnou masku a je de facto znovuzrozen: pryč jsou brýle i uhry z obličeje a místo nich pilnému studentovi narůstají Stallonovy bicepsy a ze šprta se rázem stává krvelačná bestie.


Tolik k úvodu: dovedete si asi domyslet, že než se Rick dostane ke strůjci celé akce, svému bývalému profesoru dr. Westovi, bude se muset prodrat hordami zombíků, monster a podobných potvor, které se rojí po celé planetě skrz jakési zvláštní portály. Díky tomu se během hry podíváte do nejrůznějších lokací a rychle zapomenete na šedé školní chodby a úřední desky: od malého městečka s barabiznami a chatrčemi, jejichž stará prkna se každou hodinu natřásají při průjezdu vlaku skrz náměstí, po opuštěný karneval poblíž vyschlého koryta řeky nebo v závěru hry také na palubu potopené nacistické válečné lodě, v jejíchž útrobách některé zombie přemohla únava a přimrzly ke kovové konstrukci.

Přirozeně se nabízí otázka, jak se Rick (ať už student či ohyzdné monstrum) na podobná místa dostane. Pohyb mezi levely však bude probíhat právě skrz portály dr. Westa, které budete po cestě nejspíš muset deaktivovat či přímo ničit - a zároveň věčně být v patách uhlavnímu nepříteli. Několikrát se střetnete i s menšími bossy: například před doktorovou vilou se budete muset utkat s gigantickou ohnivou bestií, které bude třeba skákat po ramenou jako v Shadow of the Colossus a hledat na jejím masivním těle citlivé body, abyste ji skolili.


V druhé části preview za pár dnů rozebereme schopnosti hlavního hrdiny a jeho možnosti interakce s prostředím. Splatterhouse vyjde pro X360 a PS3 v polovině roku 2009 - více v odhalení.
zdroj: EGM

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.