zavřít

Závodění na Ibize v Test Drive Unlimited 2

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: levis Komentáře: 0

V poslední testovací fázi už je Test Drive Unlimited 2, jehož autoři z Eden Games momentálně dělají hlavně zátěžové zkoušky online závodění. To vychází ze stejné premisy jako singleplayerová kampaň: hráči brázdí středomořský ostrov Ibizu a snaží se přitom nakumulovat co největší osobního jmění a samozřejmě co nejúctyhodnější sbírku exotických aut. Což působí zvlášť věrohodně ve spojení s Ibizou, kterou vývojáři vymodelovali dle satelitních dat a fotografií ze skutečného ostrova.

Samotné závody tak představují sice dominantní část hry, nelze ale opominout i ostatní úkoly. Svého závodníka musíte vždycky nějak obléct a zaopatřit mu slušné bydlení, k čemuž patří i to, že občas uspořádáte nějaký mejdan pro ostatní. Kvůli takovýmhle věcem je ve hře možnost vystoupit z auta a procházet se po zařízených domovech, navštěvovat kluby nebo stáje sponzorů, kteří se za vás třeba postaví v dalším závodě. Před startem závodu lze dokonce vylézt ze svého vozu, nepozorován skočit do automobilu svého soka a třeba mu poškrábat přední sklo. Líbí? Čtěte dál.


Závodní licenci si na začátku hry opatříte v autoškole a dokud tady nesplníte několik triviálních úkolů, s opravdovými soupeři se poměřovat ještě moci nebudete. Většina samotných turnajů je pak instantních, tzn. že na začátku se zamkne počet přihlášených jezdců a další už do závodu nemohou vstupovat. Což ale nemění nic na tom, že po celou dobu hraní budete mít díky pohotové mapce přehled o tom, kde na ostrově zrovna závodí vaši přátelé.

Kdekoliv po ostrově si také budete moci vytyčit své vlastní trasy, které se sice musí skládat z cest přístupných jiným závodům, ale to vzhledem k hustotě dopravních cest na Ibize není takový problém. Vedle klasického závodění si jinak můžete zajet třeba na nejrychlejší čas, který v checkpointech měří zvláštní brány. O to zajímavější, že jimi lze projet v libovolném pořadí, takže se tu otevírá možnost pro taktizování a hledání té nejrychlejší cesty. Jiné závody se zase pojedou na nejrychlejší průměrný čas po celou dobu jízdy a nechybí tu ani mód Follow the Leader, kdy je checkpoint viditelný jen pro prvního v pořadí a ostatní jej tudíž musí následovat.

Tagy: Závodní multiplayer

Zdroje: IGN,diskusní fóra

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.