zavřít

Zákony reálného světa v Alone in the Dark

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pět minut demonstrace, jak vytvořit ohnivou cestičku přesně dle potřeb či jak přeměnit krysu v mobilní zdroj světla.

Čím více se toho o některých hrách ví, tím se snižuje míra jejich atraktivity. Bublina výjimečnosti nafouklá hypem splaskává a často prokouknete, že se vlastně jedná o úplně obyčejnou hru s obvyklými nedostatky. Přesně opačná situace však nastává, alespoň v mém případě, u Alone in the Dark. O adventurních mechanismech tohoto akčního hororu jste si mohli přečíst v uplynulých měsících a nyní je demonstruje producentka v komentovaném technologickém videu nazvaném ne náhodou "Zákony reálného světa". Proč si na něj vyhradit pět minut svého času?
  • Ustřelení kabelu se zářivkou ze stropu a svícení s ní místo baterky - aneb neomezený počet dynamických světel, nejen pro navození atmosféry, ale i coby součást hratelnosti.
  • Kombinací běžných předmětů v interaktivním inventáři (kamera se podívá dolů do kapes bundy a za opasek) sami vytvoříte improvizované zbraně. Např. do jedné ruky vezmete kanyst benzínu a od toho momentu za sebou na zemi automaticky zanecháváte stopu tvarovanou tím, jak se po místnosti pohybujete, a druhou ruku se zapalovačem z toho vytvoříte ohnivou cestičku vytvarovanou přesně tak, jak potřebujete... Jinou možností je hodit kanystr vámi vybranou trajektorií, do druhé ruky připravit pistoli a tou do něj ještě za letu střelit.
  • Krysy dostanete na určité místo v kanále třeba tak, že jednu z nich zastřelíte a ty ostatní se ihned seběhnou k oběti. K sobě je nalákáte zase tím, že nožem rozříznete pytlík s krví a vrhnete ho směrem ke krysám, čímž vznikne krvavá stopa od vás až k nim. Nebo lze spojit světlici s lepící páskou, hodit to do houfu krys a z nepřítele se okamžitě stane mobilní zdroj světla...

Alone in the Dark real world rules video 1 - stažitelná verze (33 MB, high-res)

Pátý díl Alone in the Dark vyjde v květnu pro PC, X360 a PS2 - více v předešlém zpravodajství.
zdroj: WP

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.