Virtuální Šarapovou či Berdychem v Top Spin 3
zdroj: tisková zpráva

Virtuální Šarapovou či Berdychem v Top Spin 3

18. 12. 2007 16:16 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Budete objevovat fyzikální zákonitosti odskoku míčku nebo si v editoru alá Autosculpt z NFS uplácáte druhou Kurnikovou :)

Příjemný tenis Top Spin 2 (83%, recenze) byl jedním z hrstky poměrně realistických simulátorů bílého sportu, avšak zaměření na tehdy ještě méně rozšířené next-gen konzole způsobilo slabší odbyt. Třetí pokračování nejenže bude pokračovat v nastoleném trendu, ale leckdy ještě přileje olej do ohně. Vývojáři se podle svých slov zaměřili na reálnou fyziku míčku. V praxi to znamená, že pohodlné odehrání míče na síti a akrobatická rybička skoro mezi diváky rozhodně nepovede k navlas stejnému returnu. Hráči tak stráví podstatně více času byť jen pouhým objevováním fyzikálních zákonitostí hry, což může být velice zábavné a hratelnost prodlužující (viz Pro Evolution Soccer). V neposlední řadě takový faktor elegantně zlikviduje faktor náhody a zvýhodní vaši zručnost/zkušenost.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Jistých změn doznají samozřejmě i animace tenistů a grafika obecně, která nyní poběží v příjemných 60ti snímcích za vteřinu, což platí pro X360 i PS3. Wii verze bude zase podporovat Wii Remote a Nunchuk. Tenistům se různě ohnou a zašpiní bělostné hadříky a dokonce už nebudou vypadat tolik plasticky. Zajímají-li vás značky a jména, dodejme, že licence Top Spin 3 pokrývá 25 špičkových hráčů (např. Šarapová nebo úřadující mužská světová jednička Federer nebo známý český tenista Tomáš Berdych s bílou kšiltovkou na devátém obrázku v galerii) a 40 více či méně známých dvorců.

Nicméně nejen z přívalu zvučných jmen jest taková hra živa a tak přijde s editorem hráčů ne nepodobným Autosculptu z Need for Speed: Carbon. Ale ať už si uplácáte druhou Kurnikovou nebo obtloustlého šaška s čírem a obrovským nosem, na kurtu to nebude nikdy příliš relevantní :) Top Spin 3 vyvíjí prohnaní Francouzi z Power and Magic Development ve spolupráci s 2K Sports jen pro next-gen konzole. Datum vydání je stanoveno na první čtvrtletí nadcházejícího roku - více o sérii v našem předešlém zpravodajství.
zdroj: GameSpot, XDE

jester

Nejnovější články