Válka ve Vietnamu a Conflict: Vietnam
zdroj: tisková zpráva

Válka ve Vietnamu a Conflict: Vietnam

1. 8. 2004 22:22 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Vývojářské studio Pivotal Games v současné době soustředí své síly na nový projekt série vojenských stříleček - Conflict: Vietnam.

Ten má vyjít na PC i konzolích, a to už v druhé polovině září tohoto roku. Rozdíly mezi těmito verzemi prý budou nepatrné, ale nějaké přece. Zejména samozřejmě v grafice, takže PC verze bude o něco lepší než Xboxová, a ta zase než PS2.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Podle nedávného rozhovoru na HomeLANu chtějí tvůrci tento titul od mnohých dalších, stejně tématicky zaměřených her odlišit například v tom, že se zaměřili hlavně na příběh. Nemenší důraz však byl kladen také na detaily, jak v hratelnosti, tak cut-scénách. Conflict: Vietnam má údajně víc FMV sekvencí a řádků dialogů, než předchozí dvě hry série dohromady. Od svých předchůdců se ale hra bude lišit i v dalších věcech, protože došlo k úpravám ovládacího schématu, hratelnosti, přibyla řada nových příkazů pro členy jednotky, výrazně byla vylepšena grafika a zvuk. Hra obsahuje systém zdokonalení schopností, který jí dává tak trochu i RPG nádech. Dost času bylo věnováno také studiu dané doby. Výsledkem by proto měl být emocionálně strhující zážitek. Hráč by měl záhy začít propadat paranoie, co chvíli zažívat stavy strachu, být hrdý na to, že dokončil zdárně misi a cítit úzkost při vstupu do další.

Příběh pojednává o vojínu Haroldu Kahlerovi, který čerstvě narukuje a je na své první cestě do Vitnamu. Během útoku jeho jednotka zůstane odříznuta a bez zásob za nepřátelskou linií, bez spojení s posilami a s řídnoucími zásobami munice. Jedinou možností, jak přežít, je asi 30denní túra stovkami kilometrů nepřáteli zamořeného území do hlavního města Hue, kde by snad mohlo dojít ke kontaktu s ostatní armádou. Pochopitelně vaše cesta tedy povede skrz džungle, vesnice, opuštěné chrámy, vypálené ruiny, ale i podzemní tunely, po řekách, nebo dokonce poletíte helikoptérou přes vrcholky hor.

Hráč bude ovládat skupinu čtyř mužů, každého s vlastní specializací a osobností. Hlavní postava příběhu zastává funkci medika, pak je zde ale ještě velitel, kulometčík a odstřelovač. Osahat si budete moci více než 30 typů autentických zbraní (různé pušky, pistole, kulomety, raketomety, granáty, ale také kuše či miny, aj.). Vývojáři si dávají hodně záležet také na umělé inteligenci nepřátel. Jejich cílem je, aby k nim hráči cítili respekt a zároveň se jich i obávali. Jelikož budou na domácí půdě, budou schopni využít prostředí ve svůj prospěch. Budete muset dávat velký pozor, kam šlapete a jestli přitom neděláte příliš velký hluk. Využít budete moci také různá vozidla jako džíp, tank nebo APC, anebo i loď či vrtulník.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články