zavřít

V temné plošinovce Dream Alone hledáte lék a Smrt

Windows MAC Xbox One Switch iOS Xbox One X

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Plošinovky mohou být veselé, mohou být krásné na pohled a přesto smutné nebo mohou být temné po úplně všech stránkách. Příkladem takové beznaděje je třeba stará dobrá Limbo, která pro deprese vážně nejde daleko. Podobnými barvami, tedy odstíny šedi, „hraje“ i další smutná plošinovka Dream Alone.

Tak nějak stále nemohu přijít na to, co autoři mysleli názvem Dream Alone. Každý přeci sní sám. Snít s někým lze jen v přeneseném významu, kdy třeba se svým kamarádem sníte o barevnějších hrách. Ale aby se vám zdál ten samý sen, co v tu samou dobu jinému člověku, to už tak běžné není. Přesto vám hra nakazuje, ať sníte sami.

Ale obě slova z názvu mají ve hře své opodstatnění. Jste totiž sami, protože všichni ostatní sní. Nesní tedy dobrovolně. Vaší vesnici postihla jakási nákaza, která postupně uvrhla jednoho vesničana po druhém do hlubokého spánku, do kómatu. A dřív než se její chladné ruce dotknou i vás, vydáváte se na nebezpečnou cestu temnými lesy, bažinami a opuštěnými továrnami za nalezením léku.

Jenže to má jeden háček. Jen jedna osoba ví, jak tuto podivnou nemoc vyléčit a ta osoba si říká Slečna smrt. Zná skutečný lék na nemoc, po jehož pozření se všichni probudí v tom samém lidském světě, nebo se snad probudí na druhé straně? Z traileru docela mrazí v kostech...

Dream Alone je každopádně plošinovka, která kromě horroru ve stylu Tima Burtona nabízí i nějaký ten platforming. A jak se zdá, chce být nemilosrdná. Jeden špatný krok a je po vás. Jste přeci jen malý chlapec, žádný Viking. Přesto disponujete pozoruhodnými schopnostmi. Pro účely některých hádanek se umíte naklonovat, zatímco pro zdolání některých úrovní zavítáte do alternativní dimenze.

Dream Alone by mohla být dalším zajímavým počinem, jako svého času Limbo. Na Steamu vychází již 21. března, zatímco iOS, Xbox One a Switch verze budou následovat později.

Tagy: horror plošinovka Tim Burton

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.