V kokpitu Apache: Air Assault
zdroj: tisková zpráva

V kokpitu Apache: Air Assault

27. 10. 2010 10:46 | Preview | autor: levis |

Tuhle hru lze ve zkratce přiblížit jako takový Il-2 Sturmovik s helikoptérami a na své by si v něm měli přijít nejen fanoušci hardcore simulátorů, ale také vyznavači arkádových stříleček. Čeká na vás šestnáct sólových misí, v nichž budete v roli pilota Apache křižovat nad rozsáhlými prostory a kosit nepřátele salvami raket, kulometů i řízených střel.

Apache: Air Assault se má pyšnit i jakýmsi příběhem, který se ale nesnaží konkurovat pseudopolitickým thrillerům Toma Clancyho a místo toho jednoduše a účelově vysvětluje události z pohledu tří různých pilotů Apache. V hlavním menu vás čeká výběr mezi tréninkovým módem, což je ta nejarkádovější verze hry, dále realistickým módem pro náročnější hráče a konečně i veteránským módem, určeným jen pro opravdové fajnšmekry - vyjma omezené munice v něm např. máte jediný život na to, abyste dokončili misi.

Protože v opravdových helikoptérách Apache sedí pilot a střelec, i při sólové hře si zde budete moci vybrat pozici a tu druhou přenechat počítači, s tím že to lze kdykoliv během mise jediným stisknutím tlačítka zase lehce prohodit. Že se vám v kokpitu nelíbí? Tak si přepněte do klasické kamery z pohledu třetí osoby nebo vyzkoušejte satelitní pohled, v němž hra pro změnu připomíná klasickou top-down střílečku.

Poněvadž herní princip si přímo říká o zapojení dalšího hráče, vývojáři všechny sólové mise přizpůsobili i pro kooperativní mód - a budete překvapeni, jak náročné je třeba pro pilota, aby helikoptéru správně naváděl střelci a ještě ji v klíčových momentech dovedl udržet ve vzduchu s co nejmenším rušivým pohybem. Vyjma sólových misí si jinak ve dvou budete moci zahrát i zvláštní kooperatiní kampaň s třináctkou levelů vyrobených pouze pro hru dvou hráčů. Nebude chybět ani sandboxový mód Free Flight, který slibuje naprostou volnost co do výběru počasí, počtu nepřátel či lokací.

Apache: Air Assault vyjde 16. listopadu pro Xbox 360 a PlayStation 3.

Nejnovější články