zavřít

Už se bojíte F.E.A.R. 2: Project Origin?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Důvodů pro to bude spousta, ale třeba vám od strachu pomůže vojanda namluvená Cortanou z Halo.

Jednou z nejlepších zpráv začátku týdne bylo (viz Aktuality), že Vivendi Games po transformaci na Activision-Blizzard přestalo blokovat práva na úspěšnou značku série F.E.A.R., z níž i po odchodu vývojářů z Monolithu nejspíš doufalo vykřesat nějaké peníze. Jenže takové časy jsou pryč a z všem dobře známé střílečky se tím pádem oficiálně stal F.E.A.R. 2: Project Origin. Ne, že by se tím cokoliv měnilo na hře samotné, alespoň však o důvod víc, proč se podívat na další podrobnosti:
  • V úvodní části hry se bude po vašem boku pohybovat jednotka spolubojovníků vč. mladšího bratra Spena Jankowskiho z jedničky a vojandy Jen Taylorové, dost možná namluvené stejným hlasem jako Cortana z Halo.

  • Vedle naklonovaných vojáků si zastřílíte i proti zacykleným duchům kdysi normálních lidí (viz Alminy přeživší loutky), mezi nimiž bude např. byznysmen, neustále se snažící stopnout taxík.

F.E.A.R. 2: Project Origin "přejmenovávací" trailer - stažitelná verze (45 MB, HD)
  • Zhruba první čtvrtinou hry vás bude skrz radiovou komunikaci navigovat hlas tajemného Snake Fista, očividně dobře obeznámeného s Almou a mimo to prý dost nevybíravě namyšleného.

  • Mezi největšími rozdíly enginu původního F.E.A.R. a jeho upravenou verzí, na níž poběží dvojka, autoři jmenují i ústupky pro konzole. Ta se i přes nedávné přidání shaderů možná negativně podepíše na PC verzi, alespoň tak spekulují zahraniční redaktoři.
F.E.A.R. 2: Project Origin vyjde 10. února pro PC, Xbox360 a PS3 - více v našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Project Origin později  [23.8.2008 11:11 - jd]
Alminy přeživší loutky z Project Origin  [3.8.2008 15:15 - levis]
E3 trailery: Project Origin, Dead Space, Baja  [13.7.2008 15:15 - levis]
Videa: Majesty 2, Project Origin, Theseis  [19.5.2008 16:16 - levis]
V mechovi z Project Origin - videa  [1.5.2008 19:19 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.