Unreal Tournament III v reálnějších obrysech
zdroj: tisková zpráva

Unreal Tournament III v reálnějších obrysech

25. 1. 2007 22:22 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Zapomeňte na UT2007, odteď už budete slyšet jen název Unreal Tournament III. Nejen na PC a nejen v multiplayeru...

Zapomeňte na UT2007, odteď už budete slyšet jen název Unreal Tournament III. To je poselství, které Epic právě sděluje žurnalistům na akci Midway's Gamers Day v Las Vegas (thx MD za tip). Druhou významnou, ale už ne tak překvapivou zprávou je vznik hry pro platformy PC, PS3 a také na X360, čímž Sony přišla o konzolovou exkluzivitu. Kdo by si myslel, že důvodem přejmenování je (vedle symbolizování využití Unreal enginu 3) nestíhání vydání v letošním roce, mýlil by se, protože oficiálním termínem je stále 2. pololetí 2007.
Tyto informace doprovází trio obrázků společně s minutovým trailerem (54 MB, WMV HD verze), který je netradičně pojatý jako průlet levelem s mnoha velkoplošnými obrazovkami na stěnách - vyprávějícími příběh z budoucnosti o těžební společnosti pořádající ligy a veřejné exhibice v arénách ve snaze regulovat násilí na planetách. I z bleskového sestřihu ukázek v druhé polovině videa je cítit atmosféra Quake III Areny, jíž se podobá i červené UT3 logo.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Navzdory embargu, které mělo platit do páteční půlnoci amerického času, pustilo IGN do éteru vlastnosti Unreal Tournamentu III. Nepřátelé mají být mnohem agresivnější a vozidla nebo zbraně ještě futurističtější (celkem 24 kousků, např. Shock Rifle na dálku a Flack Cannon na blízko). V singleplayerové kampani potkáte staré známé postavy, k nimž přibudou i nějací nováčci. Ze zmínky o multiplayeru šitém na míru každé ze tří platforem (z hlediska loadování či vylepšeném nastavování zápasů) se zatím zdá, že PCčkáři zřejmě nebudou moci hrát proti majitelům X360, ale jistotou je už nyní přítomnost kooperativní online hry. Mezi celkem sedm módů se zařadí klasický Deathmatch, Team Deathmatch či Capture the Flag plus nové přírůstky jako například Warfare. Majitelé osobních počítačů dostanou přímo s hrou přibalené nástroje Unreal Engine Toolset dovolující vytváření vlastních levelů, modifikací či pravidel.
zdroj: IGN

jd

Nejnovější články