zavřít

The Wheelman aneb Vin Diesel za volantem

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vin Diesel v ulicích Barcelony prostřeluje protivníkům kola i benzinové nádrže. NOVÉ DETAILY+OBRÁZKY JEN U NÁS

Pokud nepatříte mezi obdivovatele barcelonské architektury a rádi byste španělskou metropoli naopak rozdrtili na padrť pod koly rychlého vozu, jistě vezmete zavděk chystané městské akci The Wheelman, vznikající zároveň se stejnojmenným filmem Vin Diesela ve studiích Midway Newcastle (L.A. Rush). Zhruba čtyři pětiny hry strávíte za volantem, přičemž náplní misí budou hollywoodské honičky s místními kriminálníky.V jedné misi budete mít za úkol v roli Mila (Van Diesela) dohonit a zneškodnit prchajícího mafiána, navíc doprovázeného několika noshledy. Kromě přestupků jako překročení rychlosti nebo jízdy na červenou budete moci srážet lampy i stolky kaváren na ulicích nebo po cestě demolovat projíždějící vozy. Jakmile se k protivníkovi trochu přiblížíte, Milo vytáhne pistoli a hra vám nabídně několik cílů: zadní kolo, pasažér, řidič nebo benzinová nádrž. A jakmile auto dohoníte, budete ho moci ze strany ťuknout a nechat ho rozbít se o jednu z budov. Pokud byste přitom sami utrpěli poškození, jednoduše z vašeho vozu vystoupíte, stopnete si první projíždějící automobil, jako v GTA vyhodíte řidiče a můžete vesele pokračovat v jízdě.

Řízení vám dále zpestří několik speciálních akcí: např. Cyclone, kdy předjedete nepřítele, v plné rychlosti zabrzdíte a zatímco se váš vůz bude obracet o 180 stupňů, Milo jedinou trefou do předního skla vznítí gangsterovo auto a nechá ho efektně vyletět několik metrů do vzduchu. Pokud vám nepřítel třeba zablokuje cestu, budete moci provést tzv. Missile: za jízdy vyskočit z auta a prostřelit palivovou nádrž, takže následná exploze zahubí všechny v bezprostředním okolí. Autoři také zvažují implentaci otočkového pohybu, inspirovaného Tequila Bomb ze Strangleholdu.


Párkrát z auta vystoupíte a vydáte se na misi po vlastních: v takových případech se bude Milo sám od sebe schopen krýt v terénu. Samozřejmě nebude chybět multiplayer s několika módy: klasickými závody na čas i pořadí nebo CTF, přičemž v kterémkoliv z nich budete moci s trochou šikovnosti protivníka vyhodit z vozu a ten mu sebrat. Stejně tak budete moci přizvat až sedm ostatních hráčů coby policisty do singleplayerové mise, v níž se pokusí zmařit váš úkol.

The Wheelman vyjde příští rok pro PC a X360 a více se o něm dozvíte ze starších článků nebo traileru.
zdroj: EGM

levis

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.