zavřít

SWAT: Urban Justice na Unreal enginu?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Sierra chystá již čtvrté pokračování oblíbené simulace policejních jednotek, akční SWAT: Urban Justice, ale vydání hry bylo několikrát zpožděno, naposledy začátkem října na rok 2003 (info).

Tento týden se na internetu poprvé objevily spekulace o tom, že by měl tento titul údajně běžet na licencovaném Unreal enginu.

V nejnovějším vydání Computer Gaming World totiž redaktoři krátce vyzpovídali Roda Funga, někdejšího producenta SWAT 4, který nyní pracuje u xboxové divize Microsoftu. Fung v návaznosti na jednu otázku odpověděl, že skutečným důvodem, proč se vydání SWAT 4 tolik zpožďuje, bylo přání Sierry, aby se stávající vlastní engine vyměnil za Unreal technologii od Epicu. Sierra se zatím k této věci odmítla oficiálně vyjádřit a Fung to následně v diskusních fórech nepřímo dementoval a prohlásil, že už do vývoje hry po odchodu ze Sierry přiliš nevidí. Na tomto místě je vhodné poznamenat, že na poslední verzi Unreal enginu běží i největší konkurence Rainbow Six: Raven Shield od UbiSoftu a bylo by s podivem, kdyby neměli v licenční smlouvě vyhrazenou exkluzivitu pro herní žánr taktických stříleček.

kate&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.