zavřít

Střet dvou světů v Mortal Kombat vs. DC Universe

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Legendární bojovku čeká revoluce spojená s událostí galaktických rozměrů, ale fatality zůstanou. + TRAILER & OBRÁZKY

Všichni fanoušci legendární série bojovek se konečně dočkali dlouho protahovaného oznámení nového dílu, který ponese název Mortal Kombat vs. DC Universe a nejspíš zaskočí nejednoho skalního příznivce. Kdo čekal pokračování v tradičním duchu, asi bude zklamán, na druhou stranu je tomu již šestnáct let od prvního dílu série a proto jsou nějaké změny potřeba.
V pozadí hry dojde k událostem galaktických rozměrů a světy Mortal Kombat i komiksových postaviček z DC Universe se začnou spojovat: není zcela jasné, jak k tomu dojde, nicméně má to být následek strašlivých kouzel. Díky nim si hru budete moci projít ve dvou kampaních, každé za jednu stranu konfliktu: na té první vás čekají staří dobří hrdinové jako Sub-Zero a Scorpion, na opačné Superman nebo Batman. Celkem se však vystřídá jen dvacítka bojovníků, po deseti na každé straně - to je třikrát míň než v posledním díle, nicméně autoři hodlají každé postavičce zajistit vlastní chování, styl hry atd. Update 10:00 - první obrázky:


Tím však změny zdaleka nekončí. Kompletně přepracován bude totiž i bojový systém, kde klasického zápasení doplní dvojice nových meziher: v té první nazvané Klose Kombat (úmyslně přepisované s K) se přiblíží kamera a zblízka tak uvidíte, jak vaše postava popadne protivníka a vtáhne ho do osobního souboje, v němž se z vás stane útočník a z nepřítele obránce. K dispozici budete mít několik chvatů a kopů mířených do horní části těla, zatímco druhý bojovník se bude bránit defenzivními pohyby či využívat protiútoků. Druhou specialitu Freefall Kombat pak můžete zahlédnout ve videu: oba zápasníci budou padat z jedné arény do druhé a mlátit se ve vzduchu zcela v duchu některých scén z posledního Matrixu, akorát že v případě úspěchu vítěz nakonec nepřítele hodí skrz zeď nebo mu celou vahou přistane na těle.


Mortal Kombat vs. DC Universe teaser trailer - stažitelná verze (32 MB, HD)

Co se týče dalších změn, arény mají být nepatrně rozlehlejší než v předchozích dílech a do jisté míry podporovat interakci s prostředím (např. právě boření zdí). Původně se spekulovalo o absenci v sérii již tradičních fatalit, ty však nakonec nejspíš zůstanou, jen pod jiným názvem. Příznivci ale budou muset oželet absenci těch krutějších / krvavějších, už jen proto, že Superman by srdce přece nikomu zaživa nevyrval. Po grafické stránce slibují vývojáři hodně a v rozhovorech si chválí práci s Unreal Engine 3, na němž hra poběží. Multiplayer chybět nebude, ale na konkrétní info je zatím příliš brzy.


Mortal Kombat vs. DC Universe vydají Midway letos na podzim pro X360 a PS3, o dříve spekulované PC verzi ani zmínka.
zdroj: Gamespot, TeamXbox, CVG, Videogamer, Gamesradar a další

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.