zavřít

StarCraft II rozdělen na tři samostatné hry

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nejprve hra za lidi, pak přijdou Zergové s RPG prvky a až na závěr Protossové s příklonem k diplomacii. + BLIZZCON TRAILER

Nebudu přehánět, označím-li pozdě noční oznámení z předváděčky StarCraftu II na letošním Blizzconu za nečekanou bombu. Blizzard se totiž odhodlal k zcela nevídanému a fanoušky absolutně nepředvídanému kroku, a to sice vydat svoji nadcházející strategii jako tři samostatné tituly.

Důvodem k tomu je prý to, že při uvolnění hry jako jednoho celku by dostatečně nevynikla její epická stránka a propracovanost, o čemž jistě nelze pochybovat. Ale tři tituly naráz jsou přecejenom na dnešním trhu i v portfoliu firmy něčím nevídaným: tím spíš, že Blizzard do každého dílu slibuje ještě větší dávku příběhu, nové postavy a větší přizpůsobení.


plakáty k jednotlivým dílům trilogie z BlizzConu '08

Jako první se na trhu objeví StarCraft II Terrans: Wings of Liberty s lidskou kampaní, následovat bude StarCraft II Zerg: Heart of the Swarm a konečně pak trilogii završí StarCraft II Protoss: Legacy of the Void. Každá z her má přitom být samostatně spustitelná, aby si kupující případně mohli vybrat, za kterou z ras se do rozsáhlého vesmírného konfliktu pustí.

A budou tu samozřejmě i rozdíly: v rámci lidské kampaně si zahrajete i miniepizodu za Protossy, aby čekání nebylo příliš dlouhé. Při hře za Zergy se zase ke slovu dostanou prozatím nepopsané RPG prvky, kdežto vyvrcholení série za Protossy se bude vyznačovat příklonem k diplomatické stránce hry. Každá z her přitom obsáhne síťovou komponentu a zřejmě půjde hrát za všechny tři strany i v případě, že budete vlastnit jen jednu ze tří her. Vlastníci celé trilogie však bezpochyby dostanou extra jednotky, které jim ostatní budou jen a jen závidět.

Bylo by snadno o takovém rozhodnutí pochybovat, aby se však předešlo případému rozhorčení, nabízí se čerstvě vydaný renderovaný filmeček - a jak už to v Blizzardovské tradici bývá, jde opět o absolutní špičku.


StarCraft II - BlizzCon '08 trailer

Jednotlivé díly trilogie StarCraft II pro PC začnou vycházet někdy příští rok - více v našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
StarCraft II odmění profesionální hráče  [8.7.2008 20:20 - levis]
Údajné HW nároky StarCraft II  [23.5.2008 14:14 - jd]
Zergové ze StarCraft II odkryti  [10.3.2008 11:11 - levis]
zdroj: IGN, Shacknews

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.