zavřít

Srbská hra Revolt: Theory of Revolution

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Revolt: Theory of Revolution.

Tak se jmenuje nová hra, na níž pracuje srbské vývojové studio Fusion Software, založené v roce 2000. Čím dál častěji se setkáváme s tituly, které již nejsou žánrově vyhrazené a ani tento není v tomto ohledu výjimkou. Jeho základ bude sice tvořit real-time strategie, ale setkáte se zde hojně také s prvky FPS a RPG. Důležitou součástí projektu bude rovněž příběh, který vás zanese až do roku 2020, těsně poté, co se s naší planetou střetne asteroid. Lidé sice přežijí, avšak díky silné elektromagnetické vlně to odnese veškerá elektrotechnika. Změnami prochází i klima a Země je navíc roztříštěna na osm ostrovních oblastí. Moc vezme do svých rukou armáda, když se chopí znovuobnovení zničených objektů. Přeživší společnost je tak rozdělena na dvě části - bohatou armádu nahoře a obyčejné obyvatelstvo kdesi úplně dole. Nic mezitím neexistuje, a proto se hráč bude muset ujmout role vůdce odporového hnutí.

Revolt bude také jednou z těch her, které vám nabízejí více možných cest k dokončení misí. A půjde o mise velice různorodé. Každá z postav, kterou si pro splnění úkolů můžete pozvat, bude obdařena jedinečnými schopnostmi a vlastnostmi a zatímco na jedné straně bude mít nějaké klady, ne straně druhé musíte počítat také s nějakými jejími zápory. Navíc, počet postaviček není pevně dán. Během hry totiž některé zemřou, jiné jsou zatčeny a uvězněny, další přeběhnou k nepříteli, apod. Ovšem budete mít také šanci přibírat nové členy nebo osvobozovat vězně. Někdy vám dokonce některé národy zaplatí za osvobození jejich špiónů či novinářů. Díky kontaktům některého ze soukmenovců se můžete dostat ke zbraním, dalšímu vybavení nebo vozidlům. Jako správné hnutí odporu budete mít své centrum, které bude nutné sem tam bránit. Určitou ochranu vám ale poskytnout bezpečnostní kamery, pasti nalíčené pro případné nevítané hosty, infračervená světla, ad. užitečné drobnosti. K tomu všemu patří rovněž vědecká laboratoř, v níž budete vyrábět třeba Molotovův koktejl.

Některé ze zbraní, se kterými se ve hře setkáte, jsou obrazem skutečných kousků, jiné jsou však výplodem tvůrčí fantazie. Důležité však bude, aby byly dostatečně účinné při použití na nepřítele. A že mají tvůrci hry smysl pro humor dokazují typy nepřátel. Mezi nimi totiž budou takoví tlouštíci, kteří velice snadno uvíznou mezi dveřmi nebo doktoři, jimž těsně před operací ministerského předsedy nabídnete vodku a drogy.

Revolt: Theory of Revolution je prvním velkým projektem studia Fusion Software. Než bude dokončen, ještě uplyne hodně vody. Jeho vydání je naplánováno až na konec roku 2004.
zdroj: ActionVault

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.