zavřít

Singleplayer v Battlefield 4 by se měl poučit od multiplayeru

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Určitě se shodneme na tom, že Battlefield 3 byla opravu skvělá hra. Stejně jako se shodneme na tom, že jeho nejslabším článkem byl singleplayer. Sice z něj vývojáři nastříhali pěkné trailery do televize (Caspian Border ale pořád vede), ale to je asi tak všechno. Výsledek nijak extra oslnivý nebyl. Naštěstí Battlefield stojí a padá na výborném multiplayeru, takže nám to zase tolik vrásek na čele neudělalo. Ideu singleplayeru vývojáři z DICE neopouští a v Battlefield 4 se kampaně taky dočkáme, ale tvůrci si jsou podle všeho vědomi chyb, které udělali ve trojce.

Battlefield 4 singleplayer by měl být totiž výrazně lepší. Jak? DICE do něj chtějí zakomponovat nějaké multiplayerové prvky. Onu spontánnost a náhodnost tam asi jen tak nedostanou, ale o ty ostatní věci se snažit budou a snad se jim to podaří. Minimálně by to neměl být už tak přísně nalajnovaný tunel plný předem daných skriptů a měli byste mít víc možností.

“Do singleplayeru chceme implementovat typické multiplayerové prvky. Chceme dát hráčům na výběr. Když budou chtít, tak budou moct nějakou situaci vyřešit potichu s odstřelovací puškou a pistolí s tlumičem, nebo naopak můžou nasednou do jeepu a s celým týmem střílet na všecho co se hýbe,” řekl v rozhovoru s Oficiálním PlayStation Magazínem hlavní šéf DICE, Karl-Magnus Troedsson.

A stejně jako budete moct k situacím přistupovat různými způsoby, budete moct své AI parťáky komandovat. Například jim můžete přikázat krycí palbu, zatímco vy se dostanete nepříteli do zad. Což by neměl být problém, protože singleplayerové mapy mají být taky výrazně větší, než tomu bylo v případě Battlefieldu 3. Zatím to tedy vypadá na příjemné změny k lepšímu. Multiplayer už mají tvůrci v krvi, teď jen doladit singleplayer a Call of Duty se může začít nervózně ošívat.

Tagy: Battlefield (série) online akční multiplayer FPS first person

Zdroje: OPM

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.