Máte námět či připomínku? Napište nám
Scrapland - svět, kterým hýbou konflikty
zdroj: Archiv
Preview

Scrapland - svět, kterým hýbou konflikty

7. 5. 2003 13:13 | autor: Redakce Games.cz |

Hra s názvem Scrapland, od vývojářů Mercury Steam Entertainment, svým hráčům bude moci nabídnout spoustu akce a nových zážitků.

Začíná tím, když hlavní hrdina - robot jménem D-Tritus - přijíždí do města Chimera na asteroidu Scrapland, který se stal domovem všemožným robotům, potomkům někdejších robotických pirátů přežívajících pouze díky přepadání vesmírných lodí plujících v blízkosti asteroidu. Nyní jsou z pirátů vážení bankéři, služebníci, knězové i novináři. Změnil je jejich zjev, ovšem hluboko uvnitř zůstala touha po bojování s vlastnoručně vyrobenými vesmírnými loděmi. Nicméně, kdysi dávno tito roboti objevili loď, v níž se ukrýval stroj, schopný přivést k životu kteréhokoliv "mrtvého" robota. Smrt od té doby v Chimeře nebude mít žádný význam, když k ní dojde, je to pouze mrzuté, ale nic víc.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

V momentě, kdy do města přijíždí hlavní hrdina hry, dochází k usmrcení arcibiskupa, jednoho z pěti místních pohlavárů. Když se místní snaží o jeho oživení, zjišťují, že byla odebrána jeho data, což znamená, že je někdo musel ukrást a arcibiskup je skutečně mrtev. K tomu všemu navíc důkazy vedou k podezření, že za tím vším stojí bytost biologického původu. Chimeru zachvacuje panika - ve městě je člověk.

To, co celou hrou hýbe, jsou konflikty. Každá postava zde bude mít svou vlastní, unikátně vyzbrojenou loď. Scrapland vám bude moci poskytnout celkem 21 předmětů vhodných k obraně i útoku. Jejich kombinováním byste měli být schopni dosáhnout mnoha různých efektů. Hra je tvořena rozsáhlými otevřenými prostorami, kde se můžete pohybovat šílenými rychlostmi, stejně tak jako uzavřenými prostorami, které je možné prozkoumávat pěšky. Nepotkáte zde však žádná nepřátelská monstra podobná těm z jiných akční her a nepřátele jako takové také ne. Svět, do kterého vás tento titul vyšle, však bude plný různých robotů, kteří budou mít velikou oblibu v budování vlastních lodí a zbraní a různě reagovat na vaše akce a jednání. Jak již bylo uvedeno výše - touto hrou hýbou konflikty.

Scrapland patří k tzv. "open-ended" hrám. Můžete následovat její příběh, ale stejně tak jej můžete opustit. vývojáři nezapomněli ani na příznivce multiplayeru a proto připravují několik různých herních módů. Tvůrci začali s vývojem tohoto projektu v červnu loňského roku a ještě tak rok mu hodlají věnovat. Při jeho tvorbě používají vlastnoručně vyvinutý engine. Hra je nyní připravována pro PC, ale v plánu je i port na Xbox, GameCube a PS2.
zdroj: ActionVault

korgull

Nejnovější články