zavřít

S Tropico 2: Pirate Cove za pokladem

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Budovatelská strategie a simulátor diktátora s názvem Tropico si našel po celé planetě spoustu příznivců.

Frog City už od konce roku 2001 pracují na novém projektu, který sice nese ve svém názvu slovo Tropico a dokonce i číslo 2, avšak ani tak nejde o přímé pokračování výše zmíněné hry. Tropico 2: Pirate Cove si od svého předchůdce půjčuje pouze některé základní prvky a herní mechanismy, např. interface. Společné znaky lze spatřovat i v tom, že zatímco v Tropico jste si hráli na diktátora a vůdce jednoho z karibských ostrovů, v Tropico 2 se stanete králem či vůdcem pirátů a rovněž své impérium budete budovat na ostrově. Ale to je asi tak vše.

Oproti první hře se totiž Tropico 2 nebude odehrávat ve 20. století, nýbrž v období od poloviny 17. století do ranných let 18. století, kdy se hlubokými vodami proháněli piráti přímo po houfech. Vypracovat se až na jejich vůdce však není úkol jednoduchý. Bude vás stát celých 15 misí kampaně, přičemž během prvních deseti se budete stále mít co učit. V následujících pěti misích už své nabyté vědomosti a skryté schopnosti budete moci uplatnit. Hra bude obsahovat tři národy - Španělé, Angličané a Francouzi.


nové obrázkykompletní galerie

Veškerá vaše ekonomika bude pochopitelně záviset na nekalých činnostech pirátské chátry. Vaším objektem zájmu se stanou lodě převážející bohatý náklad. Své vlastní lodě sice nebudete moci během bitvy ovládat, můžete však již výběrem ze šesti různých typů plavidel a specifické bojové taktiky celý vývoj ovlivnit. Útok předpokládá, že ho budou vaši muži schopni. Kromě získávání pokladů bude totiž vaším úkolem také udržovat své lidi ve spokojenosti. I oni budou mít své potřeby jako hlad, odpočinek, karban, a neobejde se to ani bez ženské společnosti. Vybavení (od kanónů po papoušky ;) nutné k přepadávání lodí, produkují různé budovy. Např. ale právě k vydržování papoušků je nutný určitý odborník. Stejně tak, pokud budete chtít ze železa vyrobit vedle kanónu ještě meče, budete také potřebovat pomoc zajatého specialisty, apod. Mimochodem i zajatci, nezbytní pro vykonávání mnoha služeb, budou mít své pocity a potřeby. Samozřejmě, že celkem rozdílné od těch pirátských. Tyto nevolníky ale bude nutné neustále držet ve strachu a úctě, k čemuž budou sloužit různé další zajímavé prostředky - popraviště, pevnosti, kostel, atd.

Tropico 2: Pirate Cove je postavena na stejném enginu jako Tropico. Nabídne vám rovněž různé další samostatné scénáře i volnou hru. Zatím ale není ještě jasné, kolik jich bude titul obsahovat celkem. Těšit se můžete i na humorné animace a skrytá "Velikonoční vejce". Kromě Frog City se na vývoji Tropico 2 podílejí i PopTop (Railroad Tycoon III). Dokončení projektu se předpokládá letos v dubnu.
zdroj: GameSpot

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.