zavřít

Řezání zombíků v Dead Island

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tropický ostrov od autorů Call of Juarez nebude rájem, ale přímo peklem na zemi.

Hororová survival FPS Dead Island vzniká ve studiích polského Techlandu (autorů Call of Juarez) již třetím rokem a nejen proto si zaslouží připomenutí. Ideální příležitost pro to poskytuje trojice obrázků a rozhovor s Pawlem Kopinskim, z něhož jako obvykle vybíráme to nejdůležitější:

  • Nejtypičtějším zombíkem ve hře klasický model od George Romera, tzn. oplzlá a hnijící kostra s limitovanou inteligencí a zásobou strašidelných jeků a skřeků.
  • Častá interakce s ostatními obyvateli ostrova, s nimiž budete moci uzavírat pakty, zradit je nebo na ně dokonce poslat monstra - lidé si to však budou pamatovat a v budoucnu vám podobná rozhodnutí třeba zkomplikují život nebo odepřou výhodný quest.
  • Otevřený herní svět s téměř celým ostrovem přístupným od samotného začátku a spoustou míst, kde se budete moci poflakovat, vyhledávat nepovinné úkoly apod.
  • Častými nepřáteli skupinky pomalých zombíků, při bojích proti lidem budete muset osvědčit jinou taktiku (ti budou totiž spolupracovat, krýt se apod).
  • Zbraněmi povětšinou libovolné předměty z okolí (např. kuchyňský nůž nebo LCD monitor), protože ostatní přeživší již vysbírali všechny pistole.
  • Různé druhy poškození, od vnějších (nepronikajících pod kůži) až po vnitřní zlomeniny apod.
  • Chrome Engine 4 s dynamickým osvětlením, volumetrickými plyny i pokročilou mimikou obličeje.
  • Bez multiplayeru.
Dead Island vyjde letos pro PC a X360 - více v předchozích článcích:

Dead Island aneb i zombíci mají paměť  [5.10.2007 10:10 - levis]
Až do masa v hororové akci Dead Island  [31.8.2007 10:10 - levis]
Dead Island - prázdniny změněné v noční můru  [8.8.2007 19:19 - korgull]
Island of Living Dead (Dead Island) žije  [22.5.2006 21:21 - korgull]
Island of Living Dead (Dead Island) - je to horor  [7.6.2005 18:18 - korgull]
zdroj: IGN, homepage

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.