zavřít

Rabid Dogs 2 - lepší než Jagged Alliance?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pulp Fiction, aneb Historky z podsvětí - klasika, která má spoustu vyznavačů a možná ještě víc odpůrců.

Největší podíl na tom, jaký dojem v publiku tento film vyvolal, má člověk jménem Quentin Tarantino. Ten se ale může pochlubit svým podílem na spoustě dalších titulů jako Čtyři pokoje (Four Rooms), Jackie Brown, Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Down), a mnoho mnoho dalšího. Ale jak tohle může souviset s herním světem? Jednoduše. Zuxxez Entertainment si zřejmě černý humor, který osoba Tarantina představuje oblíbil natolik, že se rozhodl vytvořit hru - tahovou strategii s názvem Rabid Dogs 2, která by něco z výše zmíněného přivedla také na herní pole. Jak sami tvůrci přiznávají je to hra o korupci, zločinu, penězích a sexu. My jsme vás o tomto titulu poprvé informovali někdy v únoru, ale od té doby, jakoby se po něm slehla zem. Nyní se na ToTheGame objevil čerstvý rozhovor, bohužel však bez čerstvých obrázků.

Vývojem hry se pro Zuxxez zabývá společnost Nekrosoft. Hra dělá narážky na slavné i neslavné lidi, události a situace běžného reálného života. Najdete zde odkazy na politické špičky, celebrity i hrdiny z nejznámějších filmů, knih a her. Hra v podstatě odráží náš dnešní skutečný svět v zrcadle černého až šibeničního humoru, kde je vše dobré špatné a to špatné ještě horší. Je celkem logické, že taková hra nebude vhodná pro všechny věkové kategorie.

Jistě jste si všimli čísla v názvu hry. Dvojka v tomto případě neznačí, že by mělo jít o pokračování, jak si mnozí z vás určitě doposud mysleli. Dvojka je zde spíš jako funkce "na druhou", tedy multiplikátor. Prostě má dát názvu jakoby zesilující ráz. Nekrosoft sice pře několika lety prý vydali hru s názvem Reservoir Dogs (mimochodem tento název má rovněž cosi společného s Tarantinem), ale ta se nedá považovat za předchůdce Rabid Dogs 2. Mnohem více lze Rabid Dogs 2 spojovat s titulem Jagged Alliance, jehož druhému dílu by nová hra mohla dělat následovníka a tvůrci ho za něj i neoficiálně berou.

Inspiraci pro Rabid Dogs 2 hledali tvůrci v reálném životě. Pak už tyto zkušenosti stačilo pouze zkombinovat s neskutečnými prvky známých filmů a začalo vznikat dílo, kde je hlavní hrdina "špatným hochem", jehož celý život se skládá ze zabíjení, okrádání, únosů a dalších podobných věcí. Během hry se k němu navíc budou přidávat i jiní ne zcela košér týpkové. Zajímavé je, že každá z hratelných postaviček je karikaturou nějaké slavné osobnosti, má svou vlastní minulost i unikátní schopnosti. Také jejich psychologický profil bude zcela jedinečný.

Hra bude obsahovat mnohé klaické RPG prvky. Např. postavičku budete svými aktivitami utvářet a bude zde i možnost využívat nějaké jiné postavy k tomu, aby vašeho hrdinu naučili novým věcem. Prostě podobně jako je tomu u Jagged Alliance nebo Falloutu. I když má Rabid Dogs2 s těmito dvěma tituly mnoho společného (vývoj a tvorba postaviček a vzájemné vztahy mezi nimi, tahový bojový systém), jeho děj se bude narozdíl od nich odehrávat v paralelní realitě a ne ve fiktivním světě. Ve hře bude možné používat také vozidla, a to nejen k dopravě, ale také k boji. Hráč dostane k dispozici okolo stovky typů zbraní (od nožů, přes revolvery či bazooky, ad.) a chybět nebude ani další vybavení.

Rabid Dogs 2 se Zuxxez chystá vydat na začátku roku 2003.

zdroj: TTG

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.