zavřít

Působivý mod Morrowind: Rebirth dostal další velký update

Windows Xbox

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Ambiciózní mod Morrowind: Rebirth pro The Elder Scrolls III: Morrowind se dočkal další velké aktualizace. Momentálně soupeří o titul nejlepší modifikace na ModDB, kde se už probojoval do první stovky, a nový přídavek jeho šance určitě nezhorší. Do 16 let staré hry přidává nové příšery i budovy, balancuje, vylepšuje a stará se o co nejlepší zážitek pro všechny RPG nostalgiky.

Verze 4.9, kterou si můžete prohlédnout i stáhnout na ModDB, toho v sobě obsahuje opravdu hodně – víc, než by bylo záhodno v jednom krátkém článku vypočítávat. Popíšu vám tedy aspoň ty nejzásadnější změny, mezi které určitě patří nové sběratelské kartičky. RPG v otevřeném světě bez kartiček? Jsme ve 21. století, proboha, něco takového dnes už není přijatelné.

V houbovém lese se objevila nová daedrická ruina, v krajině poblíž Hla Oad se zjevila nová řeka, aby bylo prostředí trochu zajímavější, dwemerské ruiny Odrosal a Vemynal byly kompletně přepracovány a masivně ztíženy, aby nebylo tak snadné dostat se k jejich odměnám.

Morrowind: Rebirth

Hodně působivé je to, co se stalo s městem Ebonheart (viz úvodní obrázek). Je to přístav a přístavy potřebují maják – takže tu najednou jeden je. Přibyly i farmy, protože obyvatelé přece musí něco jíst. A taky musí přežít tváří v tvář nepřátelskému kontinentu, k čemuž by jim měly napomoci nové defenzivní prvky. Zkrátka je to teď výrazně realističtější i vizuálně bohatší imperiální sídlo.

Objevila se celá hromada nových kouzelných předmětů. Sice vám neřeknu, co přesně dělají, ale jejich jména znějí lákavě: chcete na sobě přece nosit Snake Hide a Boots of Nullification a Chromatic Cuirass a Iron Shell. Chcete přece třímat v ruce Frostspark, Icebreaker nebo dejme tomu i Nordic Dagger. A rozhodně chcete vyzkoušet nový lektvar, lahodně znějící Silver Barrel Lager.

Morrowind: Rebirth

Pak je tu spousta balancu a drobných úprav, jejichž efekt budou asi schopní odhadnout jen ti nejzasvěcenější dobrodruzi. Já osobně oceňuju ještě „odklonování“ stráží Hlaalu, které předtím vypadaly všechny stejně, ale teď jsou mezi nimi příslušníci obou pohlaví, co se navíc pyšní různými účesy. A na závěr se nemůžu nepodělit o tyhle dvě úžasné nové róby:

Morrowind: Rebirth

Tagy: The Elder Scrolls (série) fantasy first person

Zdroje: PC Gamer,ModDb

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.