První MMORPG pro děti - Toontown Online
zdroj: tisková zpráva

První MMORPG pro děti - Toontown Online

20. 5. 2003 17:17 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Doposud byly masivně multiplayerové hry víceméně výhradně pro starší hráče.

S novým projektem, který na září tohoto roku připravuje vývojářské studio týmu Walta Disney, tomu záhy bude trochu jinak. Toontown Online bude totiž první masivně multiplayerovou RPG určenou pro děti všeho věku a když si prohlédnete několik prvních screenshotů, jež jsou nyní v naší galerii, uvidíte, že se děti nají na co těšit. Realita, do které tato hra své malé příznivce přivede, bude nenásilná, plná barev a roztomilých figurek známých s Disneyho filmů. Cílem hráčů bude spojit své síly a vypudit ze svého barevného světa zlé Cogy, což jsou vlastně roboti lačnící po penězích, momentálně ohrožující a obléhající Toontown ve snaze ho proměnit v černobílé velkoměsto s mrakodrapy a obchody.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

V Toontown Online se setkáte např. se strýčkem Skrblíkem, hamižným příbuzným roztržitého kačera Donalda. To právě on se rozhodl nahradit své zaměstnance pracovními roboty zvanými Cogové. Tito plecháči nesou samá taková jména, jaká jen takovíto roboti mohou mít - Počítačka peněz, Telemarketer, Efektivní Poradce, apod. Jak bývá ve světě Disneyho pohádek zvykem, něco se ale najednou zvrtne, roboti zešílí a vrhnou se na dílo zkázy. Jak jsme se již zmínili na začátku, tato hra nebude násilná (alespoň ne tak, jak jiné bývají) a proto arsenál zbraní, které budou Cogové používat, bude sestávat z řady různých praktických šprýmů a hraček (explodující koláče, padající kovadlina, apod.).

Každý hráč si bude moci navrhnout svou postavičku, pojmenovat ji buď sami anebo jí nechat dát jméno generátorem. Podle slov vývojářů se studio opravdu snaží udělat maximum pro to, aby byl svět Toontown Online pro děti opravdu bezpečný, což se dramaticky odrazí i na chatu a komunikaci. Nebude zde proto klasický chat, konverzace mezi hráči bude probíhat prostřednictvím předpřipravených vět. Ovšem dva hráči, kteří se spolu navzájem znají, si mohou vyměnit tajné heslo, které jim umožní komunikovat volně. Jediný způsob, jak si takové heslo ale mohou sdělit, je mimo samotnou hru.
zdroj: PR, GameSpy

korgull

Nejnovější články