zavřít

Příběhové pozadí RAGE.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Část přeživších si vybudovala vlastní svět bez vlády a zákonů. Co na tom půjde změnit?

Výkonný ředitel id Software, Tim Willits, v nedávném rozhovoru do detailů vykreslil dějové pozadí nadcházející akce RAGE, které bylo doposud třeba rekonstruovat ze střípků informací:

    Hrát budete za jednoho z přeživších lidí z minulosti, který se probudí ve své kryo-arše, bezpečně schované hluboko pod zemí. Když vás tam minulé generace pochovaly, spoléhaly na to, že až se usadí prach a následky pádu komety zmizí, vylezete ven a spolu s ostatními [podobně schovanými] lidmi znovu vybudujete celou společnost.

    Jenže plán se nezdařil, protože pád komety přežila početnější část lidstva a ta už si svůj svět dávno zařídila bez vlády, pravidel či zákonů. Jakmile se vaše kryoarcha objeví na povrchu, ocitnete se tak v cizím a mnohem nebezpečnějším světě. Pustiny ovládá několik různých frakcí, neustále bojujících mezi sebou, s osadníky, mutanty i divokými bandity.

    Na samotném začátku hry se tak budete muset naučit, jak přežít. Následně bude třeba se spolčit s osadníky a pomoci jim vést válku proti banditům a mutantům, než se později přidáte k malé odbojářské skupině. Po jejím boku pak vaším cílem bude boj s Autoritou, tajemnou polovládní organizací, snažící se získat kontrolu nad celým světem.
Mimochodem, téměř na den přesně před dvěma měsící z úst samotného Johna Carmacka jasně zaznělo, že s digitalní distribucí se vůbec nepočítá a že tvůrci se v této oblasti zatím nehodlají nijak angažovat. Willits tvrdí, že tento výrok byl vytržen z kontextu a že vývojáři šíření po internetu zatím neodepsali. A dokonce zmínil i Steam, což dává smysl vzhledem k dlouhodobě dobrým vztahům id Software s Valve. Před činěním unáhlených závěrů je však patrno mít na paměti, že do vydání hry je dlouhá doba a kdo ví, jaké další kroky autoři v tomto směru ještě učiní..

RAGE vyjde pro PC, Xbox360 a PS3 nejpozději do dvou let, nejspíš koncem příštího roku - více v našem zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Konkrétní detaily o RAGE.  [2.8.2008 01:01 - jd]
Co také zaznělo na QuakeConu a o RAGE.?  [2.8.2008 01:01 - jd]
Prodloužený trailer z RAGE.  [1.8.2008 17:17 - jester]
zdroj: 1UP via Shacknews

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.