zavřít

Potvrzení Mass Effect pro PC

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V čem bude konverze xboxového hitu na osobních počítačích jiná? Užijete si ji dříve, než byste čekali...

Electronic Arts dnes oficiálně oznámili přesně to, co jsme exkluzivně odkryli už začátkem ledna. Potvrdili xboxový sci-fi epos Mass Effect (textová mega-recenze&video-recenze) i pro PC a to opravdu na letošní jaro, konkrétně již na květen. Čím bude konverze tohoto akčního RPG na osobní počítače specifická?

  • Optimalizované a kompletně přenastavitelné ovládání šité na míru PC. Vedle toho půjde speciální síly a skilly přiřadit horkým klávesám, což dovolí hrát Mass Effect s větším důrazem na akci.
  • Grafika ve vysokém rozlišení: velmi detailní textury, postavy i prostředí (ačkoli se diplomaticky raději nikde neříká, zda budou ještě detailnější než na X360).
  • Nová luštící mini-hra.
  • Nové rozhraní a funkčnost obrazovky inventáře, jehož rozšířený systém má učinit vybavování (úpravu) zbraněmi či štíty jednodušším.
Zatím nebylo upřesněno, která firma konverzi tvoří ani jestli bude hra pouze pro Windows Vista: dle textu tiskovky předpokládáme, že nikoliv. Jinak je škoda, že součástí PC verze nebude xboxový přídavek Bring Down the Sky.

Domácí vydavatel CD Projekt má podle našich informací český překlad Mass Effect (formou titulků) již hotov, takže se nemusíte bát nějakého velkého odstupu vydání v ČR - předobjednávka za 899 Kč z Xzone.

EA, jakožto nový vlastník studia BioWare, se také dohodli s Microsoftem, že se postarají o distribuci budoucích dvou dílů z trilogie Mass Effect. Snad nebudou muset zápolit s dalšími kauzami podobnými té z ledna, kdy bláznivá americká psycholožka (vůbec nevěděla, o čem hra je, nehrála ji) a překrucující americká stanice Fox News udělaly z Mass Effect porno kvůli přítomnosti jedné nezávadné cutscény (psycholožka se pak omluvila, TV stanice se tehdy jen zmohla na pozvání zástupce EA do studia pro objasnění situace).
zdroj: PR, vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.