Podrobnosti o filmové hře The Golden Compass
zdroj: tisková zpráva

Podrobnosti o filmové hře The Golden Compass

28. 2. 2007 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Fantastická dobrodružství v království, kterému vládnou gigantičtí medvědi a kde se po zmrzlém nebi prohánějí čarodějnice.

Loni v září jste se na našich stránkách mohli dočíst o tom, že společnost SEGA připravuje herní adaptaci chystaného filmu The Golden Compass, prvního z plánované trilogie podle knižní předlohy His Dark Materials britského autora Philipa Pullmana. U nás můžete úvodní román znát pod názvem Světla severu (pod názvem The Golden Compass to vyšlo v USA, originální titul je Northern Lights). Včera SEGA vydala tiskovou zprávu, ve které svůj projekt odhaluje do větších podrobností. Hra je vyvíjena studiem Shiny Entertainment (tvůrci her podle Matrixu) pro platformy PS3, Wii, X360, PS2, PSP a PC. Verzi pro NDS má na starost tým z A2M. Světlo světa má tento titul spatřit hned po uvedením filmu na plátna kin (zahraniční premiéra je naplánována na 7. prosinec) - na Vánoce 2007.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Hra The Golden Compass má zahrnovat nejen klíčová prostředí z filmu, ale rovněž některé zcela unikátní lokace, jež byste nenašli ani v knize. Celkem tu bude 13 oblastí k prozkoumání. K interaktivnímu životu toto dílo přivede všechny stěžejní postavičky, které ponesou podobu svých filmových protějšků, takže tu například uvidíte digitální obraz Daniela Craiga coby Lorda Asriele a Dakotu Blue Richardsovou v roli Lyry Belacqua. Těšit se můžete na fantastická dobrodružství odehrávající se v paralelním světě v království, kterému vládnou gigantičtí obrnění medvědi, kde se po zmrzlém nebi prohánějí překrásné čarodějnice a každý člověk tu má svého "démona" (odraz své osobnosti) v podobě mluvícího zvířete, jež je s ním spojeno neoddělitelným poutem.

Hlavními hrdiny, které ve hře ztvárníte, jsou teprve jedenáctiletá dívenka jménem Lyra a její vlastní démon Pantalaimon (zkráceně Pan). Spolu s nimi poputujete po věcně zamrzlé krajině Severu ve snaze udělat vše pro záchranu přítele uneseného tajenou organizací známou jako The Gobblers. Lyra (a vy s ní) bude moci pro záchranu vlastního a potažmo i našeho světa svého démona nejrůznějším způsobem využívat. Spolupracovat bude i s mnoha dalšími postavičkami. Nicméně, hra vám nabídne možnost ztvárnit ještě jednu figurku, která se do celého toho dobrodružství připlete. Jmenuje se Iorek Byrnison a je to velký polární medvěd, který bude Lyru na její cestě chránit, a to nejen tím, že ji poveze na svých mohutných zádech, nýbrž i použitím všech svých útočných schopností.
zdroj: PR, WP

korgull

Nejnovější články