zavřít

Parodie na akční hry v Eat Lead

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Smyšlený hrdina videoher zdolává své bývalé soupeře a utíká před hacky, nápaditě ovlivňující styl hry. SATIRA NA HERNÍ DĚJINY

Ale ne, další obyčejná third-person akce, chce se vám zívnout? Tak rychle ruku před ústa a poslouchejte: Matt Hazard, legendární ikona videoher z osmdesátých let, dostává od obřího vydavatele Marathon Megasoft jedinečnou příležitost, aby se stal hrdinou nadcházející střílečky. V té by jednou provždy skoncoval se všemi záporňáky a bossy, kteří mu kdysi sekundovali v době jeho slavných let. Tolik úvod k čerstvě oznámené akci Eat Lead: The Return of Matt Hazard, kterou pro vydavatele Dark Sectoru kutí vývojáři z Vicious (autoři Dead Head Fred).

Matt Hazard se tedy ocitne v moderní střílečce, jenže ouvej: má totiž silného protihráče, dokonce ani tak ne herní postavičku jako spíš hackera, který má nad Mattovým kódem kontrolu. A jde mu o jediné, totiž aby drsňáckou ikonu navždy sestřelil. Samotné hraní tak budou charakterizovat dvě složky.

Zatímco v té první budete zápasit se všemi možnými i nemožnými nepřáteli, jako jsou zombie, mariňáci, kovbojové nebo zmutovaní odstřelovači, čas od času do hry zasáhne tajemný hacker QA a Mattovi provede nějakou nepodloženost - přesadí ho do jiného prostoru, zbaví jej země pod nohama atd. To se pravděpodobně podepíše i na stylu hry, takže lze očekávat i chvilkové přesahy do jiných žánrů. Zkrátka, ať už bude herní svět díky solidní grafice jakkoliv věrohodný, nikdy nebudete vědět, zda se v následující moment neocitnete v nějaké strašlivé a nepodložené šlamastyce.


Tenhle originální nápad pochází z pera Davea Ellise, letos oceněného americkou Writers Guild Award, a trochu stagnujícímu žánru určitě dodá něco živé šťávy. Eat Lead bude navíc silnou parodií a satirou na vše, co se v počítačových hrách za posledních dvacet let objevilo. Tudíž čekat můžete podobný nadhled a odlehčenou náladu jako třeba ze Serious Sama, byť snad nápaditější. Autoři dále slibují vlastní krycí systém, vylepšování zbraní i boje na blízko. Ostatně, z prvních obrázků hra jako by něčím připomínala právě Dark Sector, křížený s tím věčným "retro" nádechem a la Bionic Commando.

Eat Lead: the Return of Matt Hazard vyjde na jaře pro Xbox360 a PS3. Do té doby doporučujeme jak fiktivní fanstránku hlavního hrdiny, tak i prozatím nicneříkající oficiální web hry.
zdroj: PR & 1UP

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.