zavřít

Pár slov o upraveném vzhledu Tiscali Games

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak jste si patrně všimli, právě byla nahozena první "ostrá" betaverze mírně upraveného vzhledu Tiscali Games, stejně jako všech ostatních sekcí našeho portálu.

Proč to? Vedle známého pořekadla, že změna je život, je hlavním důvodem nová korporátní identita & politika společnosti Tiscali, provozovatele tohoto webu a vedoucího celoevropského poskytovatele připojení k internetu. Nejviditelnější změnou je asi vylepšená horní navigační lišta, která by měla být přehlednějším vodítkem po bohaté nabídce obsahu a služeb celého portálu. Pod ní se z levého sloupce přesunula i nezbytná funkce vyhledávání, u níž je nyní možné vybrat, zdali po klíčovém slovu pátrat v naší databázi her, na českém webu nebo ve světě. Ke smutku redakce i části čtenářů se nahoře zatím nenašlo místo pro dosavadní tématická herní loga, ale pokusíme se tuto populární vychytávku v budoucnu kompenzovat něčím podobným.

Dále se designéři z italského Tiscali rozhodli upravit velikost a zejména typ použitého písma, konkrétně z čtyři roky preferovaného fontu Verdana na modernější Arial. Na toto téma již proběhlo a ještě asi proběhne mnoho vášnivých diskusí, neboť zvolené písmo vypadá jinak na bílém pozadí patnácti národních portálů společnosti a jinak je čitelné u nás na Tiscali Games, kde výjimečně zůstalo zachováno černé pozadí vzhledem k mnoha navenek skrytým skutečnostem. Pro ty konzervativnější čtenáře může být zjištění o novém písmu hořkým šálkem kávy, ale jako u všeho jde především o zvyk. Dodnes vzpomínám, jakou vlnu nevole kdysi vyvolalo fialové menu a pozadí tabulek, zatímco postupem času si ho ti samí lidé začali pochvalovat a tento styl později (nejen díky dobré přehlednosti) přejaly i jiné domácí weby.

Závěrem bych rád zdůraznil, že toto v žádném případě není ani nemá být "nový design", který obvykle bývá navržený redakcí, nýbrž se jedná pouze o pár kosmetických úprav iniciovaných změnou korporátní identity provozovatele, což není vůbec nic nelogického ani divného. Mnozí lidé možná ani dnešní novinky nepostřehnou, nicméně pro pravidelné čtenáře bude nejdůležitější ujištění, že atraktivní obsah, zkušení autoři, nepřetržitá aktualizace včetně víkendů, downloady bez front a bezplatný přístup - tedy vlastnosti, které z Tiscali Games udělaly nejoblíbenější a nejnavštěvovanější český herní server svého druhu - setrvávají i nadále :)

P.S. současný vzhled stránek prosím neberte jako něco finálního či definitivního, čeká nás (za chodu) ještě mnoho hodin práce s vylaďováním tisíce a jedné drobnosti. Na ně můžete mít vliv i vy prostřednictvím svých příspěvků do fóra, i když předesílám, že horní lišta ani font Arial bohužel nejsou věcmi k diskusi. Předem děkujeme za projevené názory a konstruktivní kritiku.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.