zavřít

Oznámení tahovky Elemental War of Magic

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Stardock hrdinně oživuje odkaz Master of Magic: vyhrává ten, kdo nejlépe rozprostře schopnosti svého hrdiny. + OBRÁZKY

Bylo to vinou nejrůznějších komplikací, bugů i finančních problémů Microprose, že jejich letos patnáctiletá tahová strategie Master of Magic se výrazněji nezapsala do hráčských pamětí, byť dle některých nabízela podobný zážitek jako Civilizace. Proč takové retro na úvod? V noci na dnešek oznámená tahovka Elemental: War of Magic od Stardocku totiž vypadá, jako by stařičkému Master of Magic z oka vypadla. A původní hru hodlá následovat i konceptem: odehrávat se bude ve zdevastovaném fantasy světě, kde místo aby lidstvo usilovalo o společný mír, znovu se rozdělí na dvě znepřátelené strany a přichystá si novou válku.

V čele pozornosti tentokrát budou nadpřirozeně obdaření lidé, tzv. Channelers, kteří skrze magické studny dovedou čarovat a rozmlouvat se starodávnými bytostmi. Netřeba dodávat, že zatímco někteří toho využijí ke konání dobra, jiné tato ctnost zláká na opačnou stranu barikád hradeb.


Právě tvorbou svého Channelera také odstartujete hru. Tato jednotka pro vás bude mít zásadní význam, poněvadž ustojí nájezd celé armády a svými zničujícími kouzly daleko převýší kteréhokoliv smrtelníka. Jenže aby se vaše království mohlo rozrůstat, budete muset Channelera využívat i k dalším záležitostem.

Trochu z jeho energie odčerpá založení nového města, další část svých sil propůjčí najatým hrdinům, které angažujete do funkce generálů armáda atd. Ve výsledku pak bude záležet na tom, nakolik jste schopni využít síly vašeho Channelera. Například kdo na začátku hry založí příliš mnoho měst, nebude je pak už schopen ubránit. Ale při výčtu oborů, do nichž bude možné energii investovat, si lze představit, že s takto zásadní hratelnostní pákou se budou dát dělat nejrůznější věci. Což je při úspěchu, jaký Stardock slaví se svými strategiemi (viz půl milionu prodaných kusů Sins of a Solar Empire), minimálně skvělá vyhlídka do budoucna.

Elemental: War of Magic vyjde v únoru 2010 pro PC, již na příští léto se ale chystá betaverze, které se budou moci zúčastnit všichni předplatitelé plné verze.
zdroj: Gamespy

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.