zavřít

Oznámení Stormrise od autorů série Total War

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zbrusu nová sci-fi RTS s planetou po atomové válce a vrstvením jednotek pro změnu vertikálně.

Australské studio vývojářů z Creative Assembly (autorů série Total War) dnes oznámilo svůj nejnovější projekt, konzolovou strategii Stormrise. Namísto odtažitého ovládání vojsk z výšky budete bitvy sledovat přímo z úrovně jejich očí, což má mít za následek větší zaangažovanost a lepší prožitek z celé věci.

Vedle toho je důraz kladen na vertikální umístění jednotek, které budete moci ovládat ve vzduchu, posílat na střechy budov a dokonce i pod zem, zkrátka tak, aby se vždy nacházely v několika vrstvách nad sebou. Samozřejmostí je spousta vozidel, letounů i mutací helikoptér a z jiného soudku také ovládací systém přímo šitý na míru konzolovým ovladačům.


Příběh pak bude zasazen na naší matičku Zemi, zničenou nějakou katastrofou před mnoha století (nejspíš atomovou válkou). Z popela povstanou dvě proti sobě válčící frakce Echelon, potomci jakýchsi nadlidí s vyspělou technikou, a Sai, žijící v kmenových svazcích a ovládajících schopnost přizpůsobit si prostředí.

Z přiložených screenshotů bych to ostatně viděl na přímou konkurenci podobně koncipovaného EndWar, byť je autorům nutno přiznat jistou dávku inovace. A pokud je následující trailer opravdu zachycen přímo v herním enginu, pak se máme na co těšit i po grafické stránce..


Stormrise trailer v nízké kvalitě

Stormrise vyjde u Segy příští rok pro Xbox360 a PS3 - více již brzy na homepage.
zdroj: Gamersyde & tisková zpráva

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.