zavřít

Overlord II spojí starověk s modernou

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Opětovně angažovaná scénáristka Mirrors Edge o tom, jak si udělat legraci ze Římanů a ještě se otřít o současná témata. + 2 OBRÁZKY

Codemasters tento týden oznámili, že pro svoji nadcházející fantasy akci Overlord II opět angažovali scénáristku Rhiannu Pratchettovou, která stála za příběhem původní hry a také byla patřičně odměněna cenou od prestižní Writers' Guild Awards. Připomeňme, že nejde o nikoho menšího než dceru proslulého spisovatele Terryho, a že Pratchettová vedle jiného stojí i za scénáři Mirror's Edge a Dungeon Hero.

A právě scénáristka v nedávném rozhovoru prozradila blizší informace o příběhové linii dvojky. Její nový hrdina-Overlord bude tentokrát bojovat proti Slavné říši, která v mnoha ohledech bude parodovat tu římskou. Vedle satiry na cokoliv z doby pozdní antiky se ale do hry promítne i spousta moderních témat: globální oteplování, těžba přírodních zdrojů, propaganda a další. A slovy přímo samotné scénáristky si prý nikdo tentokrát nebude moci stěžovat, že ho hra nenechá být dost zlým.


Protože Pratchettová současně pracuje i na scénářích pro Overlord Dark Legend (Wii) a Overlord Minions (DS), mohla také prozradit, co všechny tři tituly spojí. Konkrétně to má být postava vaší nové pravé ruky Gnarla, věrného rádce a taktéž oddaného sluhy temnoty. O nedostatek zla se tedy v žádném případě opravdu není třeba bát.

Overlord II vyjde na jaře pro PC, Xbox360 a PS3 - více v oznámení.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.