Odkrytí Brutal Legend od tvůrce Full Throttle
zdroj: tisková zpráva

Odkrytí Brutal Legend od tvůrce Full Throttle

14. 10. 2007 16:16 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Věrný roadie heavymetalové kapely s hlasem Jacka Blacka v magickém světě s kytarou coby hlavní zbraní. JEN NA TISCALI

Eddie Riggs je věrným roadie heavymetalové kapely, která ho před posledním koncertem jako obvykle zavolá, aby naladil kytary. Ten večer se ale cosi podivného přihodí: zvíře na Eddieho pásku od kalhot ožije a vtáhne hrdinu proti proudu času do magického světa surrealných snů a heavymetalových fantazií, prokládaných odkazy na norskou mytologii. Takhle ztřeštěnou zápletku chystané third-person akce Brütal Legend mohl vymyslet jen Tim Schafer, který po hvězdné kariéře v LucasArts (Secret of Monkey Island, Grim Fandango) založil vlastní studio Double Fine a s ním předloni vydal Psychonauts (86%, recenze). Samotný nápad s hrdinou-roadiem měl prý Schafer v hlavě patnáct let, než se mu ho podařilo realizovat: tématicky byl nejblíž s legendárním Full Throttle, vedle nějž působí Brütal Legend v lecčem jako mladší bratříček.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Eddie se objeví v latexovém chrámu Temple of Ormagöden (čti Armageddon), náhodou vezme do ruky sekeru a ihned je napaden gigantickou mihulí, jejíž tři chapadla musí jedno po druhém odsekat. Následuje setkání s shakespearovskou hrdinkou Ofélií, kterou roadie statečně zachrání a oba utíkají přes padající most. Teprve teď je čas se rozhlédnout po tomto fantaskním světě: obrovských lesích s přerostlými pneumatikami, zesilovači namísto skalních převisů a chromovými pavouky, světě s bavlnou spřádanou jako baskytarovými strunami, vikingskými meči a hieroglyfy akordů zakreslenými v zemi.

Zde se schovává odbojová skupinka lidí, utlačovaných armádou zlého generála Lionwhyta, rockera s tak dlouhými vlasy, že díky nim může létat. Eddieho prvními přáteli se tu stává heavymetalem ohromená Lita Halford a vzápětí její bratr Lars, z něhož se roadie pokusí udělat kytarovou hvězdu. Společně se vydají na dlouhou cestu celým krajem, aby na svoji stranu získali co nejvíc spolubojovníků a v závěru se pokusili svrhnout Lionwhyta a jeho velitele Dovicula, strůjce všeho zla.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Brütal Legend uvidíte z third-person pohledu, přičemž pokud nebudete právě bojovat, kamera vás bude automaticky zabírat z co nejhezčí pozice (často tak, aby obraz vzdáleně připomínal obaly metalových desek). Vaší hlavní zbraní bude Eddieho kytara: zahrajte smutné tóny a nepřátelům se roztečou obličeje, pořádně to osolte a ze země vyšlehnou plameny. Třetí styl hry vám na pomoc přivolá ďábelský automobil Deuce, s nímž budete moci nepřátele doslova přejíždět. Samotná hra na kytaru bude probíhat pomocí mačkání tlačítek tak, jak se objeví na obrazovce (podobně jako v Guitar Hero).

V tuto chvíli se však odmlčíme a povíme jen, žeBrütal Legend vydá Vivendi pro X360 a PS3 příštím rokem. Pokud k nám ale zavítáte příští týden, představíme vám některé z Eddieho nepřátel nebo podrobně vysvětlíme, jak budete postupně budovat vlastní armádu. Jak ukázala již obálka GI, Eddiemu svůj hlas navíc propůjčí hollywoodská hvězda Jack Black, která do hry také nahrála titulní písničku: v poněkud ukecaném videu ji můžete slyšet na Kotaku.
zdroj: GI

levis

Nejnovější články