Odhalení závodů Grand Prix History
zdroj: tisková zpráva

Odhalení závodů Grand Prix History

1. 4. 2009 14:14 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

S licencí na mistrovství světa F1 pro roky 1950-1980 a na enginu Forza Motorsport 2.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Jak reportuje GamesBlog, Microsoft se již dlouho snažil zakoupit oficiální licenci pro šampionát Formule 1. Ale kvůli tomu, že licence už je prodána jinému studiu (Codemasters a později prý také Sony), tak FIA prý nebyla ochotna poskytnout licence další na stejný produkt. Nicméně nakonec se Microsoft s federací dohodl alespoň na jiné exkluzivitě: získal práva na mistrovství světa F1 pro roky 1950-1980, tedy zlatou éru těchto monopostů. Na tomto základě má vzniknout nová, zatím oficiálně neoznámená hra Grand Prix History s podtitulem Golden Era of Motosport, cílená exkluzivně pro Xbox 360.

Zajímavé je, že to má být simulátor s velkou možností přizpůsobení, ale bez jakýchkoli asistentů, které ostatně monoposty té doby ani nepoužívaly. Jako základ pro engine má přitom posloužit současná technologie Forza Motorsport 2, takže hra není vyvíjena úplně od začátku. Je plánována na poslední kvartál příštího roku a má v ní být pokryta pouze počáteční éra F1 od roku 1950 do roku 1960. Grand Prix History má přitom obsahovat úplně všechny vozy, které se v šampionátu objevily, včetně všech pilotů, týmů a okruhů, kde se v těchto letech jezdilo.

Microsoft prý také plánuje postupně, zhruba v půlročních intervalech vydávat skrze Xbox Live stahovatelné přídavky, které mají hru obohatit i o další ročníky, vždy po deseti letech. Tedy první DLC má být éra 1961-1970, atd. Hlavní režim šampionátu pak má simulovat sezóny F1 v časové posloupnosti, takže by zřejmě mělo jít absolvovat kariéru klidně desetiletou a více.

Dále následují spíše už marketingové řečičky - jako že se zatím nejmenovaní vývojáři budou snažit o 60FPS snímkování, přitom v offline závodech má jezdit až 26 monopostů v jednom závodě. Plánuje se dokonce plná roční sezóna v podobě turnajů na Xbox Live, ale počet vozů v multiplayeru zatím nebyl stanoven. Oficiálně to Microsoft zatím nepotvrdil ani jinak nekomentoval.

Update - šlo o aprílový vtip, na který se nachytala i část redakce TG :)

zdroj: GamesBlog

michal_jonas

Nejnovější články