zavřít

Novinky o FPS Resistance Fall of Man

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O téhle FPS pro konzoli PS3 jsme sice už obsáhleji mluvili, nicméně vedle kupy nových obrázků tady je také další info o projektu, který má spoluprovázet start next-gen konzole od Sony.

Válčení v Resistance, zasazené do alternativní minulosti, má tedy do značné míry připomínat sérii Call of Duty, ale proti vám budou stát odpudiví mutanti, u nichž vedle asi nejrozšířenějšího typu bipedního humanoida narazíte také na obdobu alieního "facehuggera". Pro tenhle konflikt máte být vyzbrojeni skutečně pestrou paletou klasických střelných zbraní, mezi ty neklasické patří např. zbraň, u které v sekundárním módu máte k dispozici speciální projektil. Pokud se s ním trefíte do žádaného protivníka, další střelba už si pokaždé najde svůj cíl, resp. jeho kůži! Pak zde máme zbraň umožňující střelbu skrze zdi a pevné objekty. Můžete střílet dokonce jakési neškodně vyhlížející bláto, které však ve velkém množství zpomaluje pohyb oponentů a při svém výbuchu vytváří hezkou řetězovou reakci. Ideální i jako taková past na nepřítele, čímž si zajistíte, že vás tento nepřekvapí třebas zezadu. A v neposledku tu je oblíbená sniperka se speciálním "focus" módem, kdy se zpomalí čas a vy se tak můžete plně věnovat svému cíli.


Co se týče vizuální stránky, ačkoliv to z obličejů vojáků na obrázcích možná nevypadá, má jít o velice detailně propracovaný svět, ve kterém se tvůrci vyřádili zejména u rozličných particle efektů a fyziky. V prvním případě tak nejednou nastane situace, kdy pro samý prach a kouř budete těžko rozeznávat kontury, potažmo postavení alienů. Jejichž přítomnost, resp. zajímavé příběhové pozadí má z tohoto díla udělat jakýsi mix mezi Akty X a Zachraňte vojína Ryana. Story přitom má být prezentována formou nehratelných sekvencí s doprovodným komentářem, ale také skrze četná rádiová hlášení, jež bude hlavní hrdina (americký voják Nathan Hale) pravidelně dostávat. Vypadá to, že frontové dění postihne britské ostrovy, kde budete v průběhu hraní taktéž konfrontováni s postupujícím časem a změnami počasí (pokud to má být skutečně jenom v UK, připravte si deštníky:-)

Mimochodem, ačkoliv součinnost s dalšími vojáky na place není potvrzena, pokud se v akci budete dostatečně svižně otáčet a podaří se vám uchránit spolubojovníky od případné pohromy, tito vám pak mohou být nápomocní v pozdějších fázích hry. Samozřejmě hnáni svou vlastní iniciativou, kterou nepůjde podle všeho nijak usměrňovat (zkrátka není to taktická akce, ale střílečka). Padla zmínka o využití funkce naklánění PS3 gamepadu, díky čemuž budete moci setřást protivníky, kteří se vám dostali opravdu na tělo. Zkrátka dosavadní zkušenosti s preview verzí jsou veskrze pozitivní, framerate se celkem držel a ovládání bylo dobře navržené, dalo by se říci intuitivní, tady zejména pro ty, kdož měli zkušenost s předchozím projektem fy Insomniac Games, což je populární série Ratchet a Clank. Hra běží na 720p, záměr je však dosáhnout podpory 1080p. Vyjma grafiky zaslouží pozornost propracovaná audio položka, počítaje v to výkřiky a sténání raněných, štěkot zbraní a výbuchy, či orchestrálně založená hudební kompozice podbarvující zmíněné příběhové sekvence.
zdroj: GameSpot, PlayFrance, IGN

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.